Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Lubuskie. Podpalili plac zabaw. Nastolatkowie staną przed sądem

112

W Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie) kilka dni temu spłonął drewniany domek będący częścią placu zabaw. Wszystko zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Za podpalenie odpowiada trzech nastolatków w wieku 12, 14 i 15 lat. Sprawa z woj. lubuskiego została skierowana do sądu rodzinnego.

Lubuskie. Podpalili plac zabaw. Nastolatkowie staną przed sądem
(Policja)

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Krośnie Odrzańskim. Oburzeni mieszkańcy opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia spalonego domku, który stał na terenie placu zabaw.

Sprawą zajęły się lubuskie służby, które próbowały odnaleźć sprawców tego czynu. Niedaleko placu zabaw znajdowały się kamery monitoringu miejskiego, które zarejestrowały pożar. Dzielnicowi rozpoznali na nagraniach jednego z trzech sprawców.

Lubuskie służby zidentyfikowały sprawców

Po przesłuchaniu policja ustaliła personalia dwóch pozostałych osób. Okazało się, że za podpaleniem domku stoi trzech uczniów z podstawówki. Chłopcy są w wieku 12, 14 i 15 lat.

W piątek 23 stycznia materiały zostały przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim. Tam zapadną dalsze decyzje w sprawie nastolatków.

Drewniany domek został wybudowany ze środków z Urzędu Miasta. Straty, jakie spowodował pożar, wyniosły 8 tys. złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić