Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Ludzkość zginie przez upały. Dane dają do myślenia

35
Podziel się:

Nawet 75 proc. ludzkości może paść ofiarą ogromnych fal upałów, które najprawdopodobniej czekają nas jeszcze przed zakończeniem tego wieku.

Ludzkość zginie przez upały. Dane dają do myślenia
(iStock.com, Antonioguillem)

Powodem jest nadmierna emisja dwutlenku węgla. To on odpowiada za efekt cieplarniany, który nie uwalnia gorąca poza atmosferę. Co gorsza, naukowcy uważają, że nawet różne programy polegające na redukcji jego wytwarzania nie poprawią znacząco sytuacji. Gdyby ludzie zaczęli je wdrażać, na fale gorąca narażone byłoby "tylko" 47 proc. ludzkości.

Biorąc pod uwagę fale gorąca jesteśmy między młotem, a kowadłem. Już teraz wielu ludzi płaci za to najwyższą cenę. Jeśli nic się z tym nie zrobi, sytuacja będzie coraz gorsza – mówi prof. Camilo Mora z Uniwersytety Hawajskiego w Manoa.

*Kolejne dane też nie są optymistyczne. *Zdaniem naukowców, klimat zmienia się 170 razy szybciej, niż "natura by chciała". To oznacza problemy dla wielu gatunków roślin i zwierząt, które nie zdążą dostosować się do nowych warunków.

*Tragiczne skutki fal gorąca widać już teraz. *W 2010 roku w Moskwie zmarło przez nie ponad 10 tys. osób. W Paryżu w 2003 r. zanotowano 4,9 tys. zgonów. Zmianę klimatu widać też wyraźnie na Antarktydzie, która zielenieje.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
iiii
5 lata temu
Na Ziemi jest ponad 7 miliardów ludzi. Przynajmniej o 5 za dużo.
ja ja ja
5 lata temu
Może już nie wycinajmy tylu drzew....
mch
5 lata temu
Przeciez to jest wiadome od dawna,zreszta pisze o tym w bibli w przepowiedniach itp.itd.ze ludzkość pogrąży żar z nieba co zreszta widać z roku na rok,woda zdrożeje i będzie dla nielicznych co i tak w konsekwencji ludzkiej głupoty dojdzie do wojny,kradzieży itp.itd.i będzie płacz i zgrzytanie zębami bo w zimie potężne mrozy a w lecie potężne upały i tak nie tyle co 75 % a zapewne więcej zginie i żadne religie i modlitwy nie pomogą i przeminie pierwsza ziemia i słońce i księżyc i inne planety itp.itd! Jezeli nie wierzysz w to co biblia mówi to przeczytaj i zobacz co się działo i dzieje!!!
VASCO
5 lata temu
zginą niektóre rośliny i zwierzęta ale nie ludzie... odnotowane zgony są spowodowane głupotą a w innych przypadkach starością lub chorobą. starzy ludzie są zdecydowanie mniej odporni tak jaki i ludzie przez niektóre choroby ale zapewne znaczna część zgonów jest przez głupotę czyli niestosowanie żadnego zabezpieczenia przed słońcem i długotrwałe przebywanie w pełnym słońcu
Ewangelia
5 lata temu
Są pewne rzetelne przesłanki jakie będą katastrofy ekologiczne, które przyczynią się do Końca świata. Opisane są w Piśmie Świętym, a zapowiedziane przez Pana Jezusa. Co będzie gdy umrzesz? Czy jesteś pojednany z Bogiem? Jezus cie kocha - "4 prawa życia duchowego" youtube
Barbara Kowal...
5 lata temu
To chemitrails opryski z powietrza celowe trucie ludzi barem ,strontem,aluminium jest najgorsze przenika do mozgu.
PATRYJOTA
5 lata temu
Zaszyć tym ekologom dziurki od dołu i od góry i zaraz bedzie mniej dwutlenku węgla i po globalnym ociepleniu,
Ferdek
5 lata temu
Ja wytrzymuję tempr. 40, 50, 60 stopni na plusie bo jezdem wytrzymały. Jeśli upał zaś przekroczy +70 stopni to nie wytrzymie bo mi się białko zwarzy.
Kok
5 lata temu
Chyba za 5000tys lat to może rzeczywiście
tom
5 lata temu
To naturalna kolej rzeczy, co kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy lat zmienia się klimat na ziemi, tam gdzie dziś jest zimno będzie gorąco i na odwrót, a potem znów wszystko wróci do normy, tak dzieje się od początku istnienia ziemi. A to że te zmiany wybiją rasę ludzką... cóż taka jest kolej rzeczy, minęła era dinozaurów, minie i era ludzi, nic nie jest wieczne.
ugotujemy się
5 lata temu
omena mensahhh ma powód do wyrażania entuzjazmu na antenie tvn
Obalacz klams...
5 lata temu
Nie wierzcie lewackie to propaganda Bo najlepszy biznes to wlasnie oszustwo z ocieplaniem,w Paryzu kazdy kraj godzacy sie Na warunki dyktatorow syjonskich zaplacii miliardy dolarow a to tylko Na krotki okres.Tymaczasem mozna znalesc zdjecia porownujace arktyke dzisiaj I z przed 50 lat.W zeszl Roku byla o 20℅ wieksza of ten 50 lat jemu.
gość
5 lata temu
Ludzkość zginie przez upały. Dane dają do myślenia - Autor tego artykułu zginie przez własną głupotę. Wszystkie dane to potwierdzają.
vfrt678
5 lata temu
Dość z namnażanie kolorowych biedaków .Kontrola ,sterylizacja po 1 dziecku (tyle że bez tej bujdy jak w Chinach ) i powrót do 2 miliardów ....ludzi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić