Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Antarktyda staje się zielona. To przez globalne ocieplenie

45
Podziel się:

Na Antarktydzie pojawia się coraz więcej zielonego mchu. Według najnowszego badania jest to konsekwencja zmian klimatycznych.

Antarktyda staje się zielona. To przez globalne ocieplenie
(twitter.com, MotherNatureNetwork)

Badania wskazują na kilka czynników, które wpływają na wzrost zieleni. Chodzi o to, że globalne ocieplenie powoduje wzrost temperatury, opadów oraz zwiększenie siły wiatru. Stwarza to lepsze warunki dla rozwoju mchu.

Cały proces wiąże się z pewnym ryzykiem dla życia. Wraz z rozrostem nowej zieleni może dojść do rozmrożenia mchów, które lód skuł setki tysięcy lat temu.Według autora badania Matthew Amesburego z Uniwersytetu w Exeter spowoduje to nagły wyrzut do atmosfery dużych ilości gazów cieplarnianych, co jeszcze pogorszy sytuację.

Antarktyda ociepla się szybciej niż reszta świata. W ciągu ostatnich 67 lat średnia roczna temperatura wzrosła tam o ponad pół stopnia Celsjusza.

Badań dokonano na podstawie obserwacji i danych meteorologicznych. Specjaliści wzięli pod uwagę ostatnie 50 lat. Wyniki analizy wpływu globalnego ocieplenia na rozrost zieleni opublikowano w serwisie cell.com.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(45)
xdsfsdf
6 lat temu
Globalne Ocieplenie buahahah może w końcu ktoś to wyraźnie powie że bieguny ziemi zmieniły położenie. Czemu to jest taką wielką tajemnicą.??!!!!!!!!!!!!!!!!
itylewtemacie
6 lat temu
podobno wszystko zależy od tego czy Ziemia sie kurczy czy puchnie. Obecnie podobno kończy puchnąć.
fgf
6 lat temu
zyli bedzie wiecej tlenu i bedzie wiecej zielonej masy pochlaniajacej co2
frankk
6 lat temu
Pamiętam z wykładów z geologii - jeśli pada hasło że klimat się ociepla to znaczy że powli będzie się oziębiać. A to że padają hasła że to tylko i wyłącznie wina ludzi to takie slogany mnie rozśmieszają, owszem, ale może w 1%. Klimat ziemski zmieniał się przez miliony lat gdzie żyło raptem kilkadziesiąt tysięcy ludzi, zmienia się na naszych oczach i będzie się zmieniał przez kolejne stulecia. A co z informacjami podawanymi o tym co się dzieje w naszym ukłądzie słonecznym, nasza piękna gwiazda, która może nas jednoicześnie zabić.
Ff
6 lat temu
Stwierdzenie typu-co to jest? czarna porzeczka, a dlaczego jest czerwona no bo jeszcze jest zielona...
hej
6 lat temu
jak tak dalej pójdzie to ziemia zakończy swój żywot jako pustynia sucha bez wody i istot żywych oczywiście za wiele lat -- lody się roztopią i wyparuje woda i gdzie szukać rozwiązania --- mrozić wodę i oziębiać cały biegun ? a może ciepłe wody morza skierować w inną stronę by nie płynęły na północ?albo niech naukowcy znajda roślinność która zatrzyma ciepłe powietrze które dociera na północ , jak lód z biegunów się roztopi to najpierw będzie potop a potem woda wyparuje i koniec życia na ziemi z czasem -- trzeba już myśleć jak rozwiązać problem a nie mówić tylko !!!!!!!!!!
gość
6 lat temu
Jaki wyrzut gazów cieplarnianych. Od kiedy rośliny produkują gazy cieplarniane. Z tego co pamiętam to produkują tlen. Co on za bzdety klepie.
Piotr
6 lat temu
Historii ziemi (i człowieka) zawsze towarzyszyły zmiany klimatyczne. Przed Holocenem, w którym żyjemy, był Pleistocen, czyli epoka lodowa. Klimat wahał się także w czasach historycznych. Na przykład do około połowy XIII wieku mnisi w klasztorach na ziemiach polski uprawili winorośl i produkowano wino. Mniej więcej w czasach najazdu Tatarów przyszło gwałtowne ochłodzenie. A potem ocieplenie i znów ochłodzenie. I człowiek nic na to nie poradzi.
al2
6 lat temu
Czyli klimat wraca do stanu sprzed tysiąca lat.Grenlandia (Green Land = Zielony Ląd ) nazywa się tak,bo tak nazwali ją osadnicy zamieszkujący ją w wiekach VIII - XI.A przecież jeszcze 50 lat temu było to miejsce pokryte lodem i śniegiem.A może jakiś ekoterrorysta zacznie opowiadać o niszczeniu środowiska i zgubnym wpływie Wikingów na klimat Ziemi.
kriswaw
6 lat temu
bzdety i głupota...temat niejednokrotnie udowadniany i opisywany...wystarczy przeczytać posty poniżej....UCZTA SIĘ HISTORII ZIEMI, a nie pitolcie bzdur....
5y7uj
6 lat temu
cykliczne etapy ziemi a zydy terroryzuja swiat terro-emisjami!!!!! TO SCIEMA I KIT
c
6 lat temu
Najlepsze jest to, że wraz z topnieniem lodowców, mogą uaktywnić się śmiercionośne mikroby. Co świat nauki nawet o takich nawet nie słyszał. Nie mówiąc już o metanie uwięzionym pod lodem, który się ulotni podczas roztopów.
PRa
6 lat temu
Podobno w spotach PO nie chodziło o irlandie ale o antarktyde
eskimos
6 lat temu
Greenland - przetłumaczcie, czemu jest białe, musiało być wcześniej zielone więc nie ściemniajcie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić