Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|

Ma 99 lat. Pije i pali. A zdrowie jak u 30-latka

15
Podziel się:

Chcesz żyć 100 lat i dłużej? Bądź jak John Hamilton, brytyjski major w stanie spoczynku. Sprawności można mu pozazdrościć. Wszystko dzięki temu, że 5 razy w tygodniu chodzi na siłownię.

Ma 99 lat. Pije i pali. A zdrowie jak u 30-latka
(YouTube, SWNS TV)

Hamilton się nie oszczędza. Każdego dnia zaczyna trening o 8 rano. Ćwiczenia trwają ok. półtorej godziny. W repertuarze: jazda na rowerze stacjonarnym, bieg na bieżni i... 400 brzuszków. Tak, dobrze przeczytaliście - 400! Jego przygoda z siłownią zaczęła się, kiedy skończył 85 lat. Musiał wtedy - na prośbę lekarza - zrezygnować z gry w golfa.

Moja żona zmarła przez demencję, dlatego uważam, że najlepszą ochroną przed tą chorobą jest po prostu regularny trening. Mając na karku tyle wiosen co ja, bardzo ważne jest "robienie" nóg. Dzięki temu nie muszę poruszać się o lasce - mówi dziarski staruszek.

Major nie rezygnuje jednak z codziennych przyjemności. Od 18 roku życia popala swoją ulubioną fajkę. Często również spędza popołudnia na sączeniu czerwonego wina. Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

To najstarszy kot świata. Ma 31 lat

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
ZkS
6 lat temu
Tytoń do fajki to nie to samo co papierosy, alkohol sporadycznie, a co wypije wypoci na treningu. Głównie to zasługa genów i treningów.
iii
6 lat temu
..........Noe żył 700 la , jego synowie już po 400 .........ZUS ...ogranicza do 65 .....a władcy świata ....żyją głównie z leków " ....Dlatego aspartam w pożywieniu lekach i kosmetykach , samolotowe obsiewy" i dodatki " do wody ....
Adrianna
6 lat temu
człowiek nie może żyć tak długo! Co to za wygląd? - katastrofa!
szok
6 lat temu
NEWS: I tak umrze ! i to na pewno.
ghhhg
6 lat temu
Ale przepuklinę to mógłby sobie zoperować młodzieniaszek. Bo trzewia mu wybuchną.
DFA
6 lat temu
i PEWNEGO DNIA Z ZASKOCZENIA ODEJDZIE...
///
6 lat temu
To widać, po gębie,że jak u 30 latka. A może jak u 5 latka?
Maciek z Klan...
6 lat temu
Ja też, tylko że te liczby (w przybliżeniu) to raczej odwrotnie.
pacze
6 lat temu
Ja jestem cherlawy , wyjście do biedronki po bułki traktuję jako sport ekstremalny.
sdw
6 lat temu
To prawie tak jak nasz wielki aptekarz
Olek
6 lat temu
No właśnie to treningi regularne treningi powodują że żyjemy dłużej i wolniej się starzejemy. Geny również ale jednak największą rolę odgrywają treningi. Organizm który regularnie trenuje całkiem inaczej żyje niż u kanapowca
Mona
6 lat temu
To prawda, podstawa, to geny. Jak sie do tego doda dbanie o siebie, to są dobre efekty. Do tego nie wolno stracić zainteresowania światem, tym co się wokoło dzieje. Trzeba miec głód wiedzy, inaczej człowiek starzeje się w szybkim tempie. Potem zostaje tylko jedzenie, kanapa i pilot i oczekiwanie na koniec.
OLA
6 lat temu
to znaczy te stare roczniki nie dostają tyle CHEMI CO MY DLATEGO TYLE ZYJA A TO PRAWADA ZE DZIADEK NIE SPOCZĄL NA LAURACH, MOJA CIOCIA TEZ 88 LAT JAK JA DZIECI ODDALY DO DOMU STARCÓW OD RAZU ZMARLA - ZAŁAMAŁA SIE ......... A TAK CHODZILA I WSZYSTKO....
zytka
6 lat temu
Kto pije i pali ten nie ma robali!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić