o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Madryt. Sąd podwyższył karę bankiera. Kosmiczna grzywna

8
Podziel się

Sąd w Madrycie zwiększył karę bankiera za przemyt drogocennego obrazu Pabla Picassa. Hiszpański miliarder spędzi trzy lata w więzieniu za próbę sprzedaży swojej własności. Musi też zapłacić prawie 100 milionów grzywny.

Madryt. Sąd podwyższył karę bankiera. Kosmiczna grzywna
(Forum, CHEMA MOYA / EFE)
bECsGbYl

Sąd przyznał się do pomyłki w głośnej sprawie bankiera. Hiszpański miliarder Jaime Botín dowiedział się we wtorek, że niecały miesiąc po ogłoszeniu wyroku jego kara została zwiększona prawie dwukrotnie. Sąd w Madrycie przyznał, że w pierwotnym wyroku "wystąpiły błędy", które słusznie wytknęła prokuratura.

Sąd skazał bankiera na kosmicznie wysoką grzywnę

Skazany miliarder pierwotnie miał zapłacić "zaledwie" 52,4 mln euro, w przeliczeniu to 224 mln zł. Teraz sąd zarządził, że Botin musi zapłacić Hiszpanii aż 91,7 mln euro, czyli około 392 mln zł. Wzrosła również kara więzienia: z 1,5 roku do 3 lat za kratami.

Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy. To jakaś anomalia. W takim trybie można naprawić błąd taki jak nieprawidłowy zapis nazwiska, a nie zmienić cały wyrok. Ponadto otrzymaliśmy powiadomienie poza zwykłymi terminami. Liczymy na to, że sąd rozpatrzy nasze odwołanie - podkreślają prawnicy skazanego miliardera.

bECsGbYn

Zobacz też: Najdłuższy tunel przemytników. Wielkie odkrycie na granicy

Bankier próbował sprzedać swój własny obraz, “Głowę młodej kobiety” Pabla Picassa. Na mocy ustawy z 2012 roku zabroniono mu jednak wywożenia dzieła z jego ojczyzny bez specjalnego zezwolenia. Botin próbował sprzedać więc kłopotliwy obraz państwu, jednak Hiszpanii nie stać było na zakup dzieła o wartości 26,2 mln euro.

bECsGbYt

Kiedy legalne środki nie pomogły, miliarder spróbował przemytu. "Głowa młodej kobiety" została jednak odkryta i zarekwirowana w porcie w Korsyce w 2015 roku. Ostatecznie sąd w Madrycie odebrał Botinowi drogocenny obraz i oddał go państwu. Ten fragment wyroku ze stycznie br. nie został zmieniony.

To nie jedyne problemy hiszpańskiego miliardera. Jaime Botin jest wujem Any Botin, prezes wykonawczej banku Santander. Przeciwko bankierowi toczy się równoległe postępowanie, jest oskarżony o oszustwa podatkowe - informuje "El Pais".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECsGbYO
KOMENTARZE
(8)
POZNAJ JĄ !
2 lata temu
Szukasz dziewczyny na walentynki? Poznaj kobietę swoich marzeń na największym portalu randkowym w Polsce na www.panie.online
Gringo
2 lata temu
Należało spalić swój obraz i nie byłoby kłopotów
Xxx
2 lata temu
He he to jak z naszym Państwem jak nie mają to sobie taki kruczek prawny wymyślą i zabiorą w białych rękawiczkach Mafia
bECsGbYP
Mr.Binn
2 lata temu
To co jest moje czy nie moje ? Jak morzna komuś zabronić zarządzać o własnym mieniu to jakaś kpina :-(
qwerty
2 lata temu
To bez sensu. Dlaczego nie można zrobić ze swoją własnością tego co się chce? To pokazuje, że państwa są jak pies ogrodnika - sami nie kupią, a innym nie dadzą.
Skandal
2 lata temu
To skandal, a co ze świętym prawem własności??!! ten facet został po prostu okradziony przez swój kraj. Po co się bogacic, skoro i tak moja wlasnosc nie może być moja, a państwo może w każdej chwili zabrac mi wszystko. Na miejscu bogatych Hiszpanów uciekałbym jak najdalej.
Hehe
2 lata temu
To się nazywa wolne sądy...
Bartek
2 lata temu
Nie tak właściwie jest to zrobione, nie zrozumiem do około nich biegają z myślą o tym że ktoś ich napadnie... chodzą bo wiedzą że mam komputer i Internet pewnie też tak maja.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić