Kamil Zajęcki| 

Marsz Niepodległości bez TVN-u i "Gazety Wyborczej"

55

Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali na swoim facebookowym profilu, że dziennikarze „Gazety Wyborczej” i TVN nie otrzymają akredytacji na tegoroczną manifestację 11 listopada. Jako powód podano, że wymienione media „nie spełniają standardów społeczności Marszu Niepodległości”.

Marsz Niepodległości bez TVN-u i "Gazety Wyborczej"
(PAP, Tomasz Gzell)
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ze względu na pracę tych mediów i ich relacje dotyczące nie tylko Marszu Niepodległości, ale całorocznej działalności środowisk narodowych, zdecydowaliśmy o odmowie przyznania akredytacji dla „Gazety Wyborczej” i TVN. Postanowiliśmy postawić na rzetelność dziennikarską. Może gdyby „Gazeta Wyborcza” przygotowała więcej reportaży o ONR takich jak w „Dużym Formacie”, to byśmy zmienili zdanie - tłumaczył tę decyzję dla portalu wMeritum Damian Kita, rzecznik Marszu Niepodległości.

Tegoroczne obchody narodowców odbędą się pod hasłem „Polska bastionem Europy”. Jego organizatorami są skrajnie prawicowe organizacje ONR i Młodzież Wszechpolska. Wydarzenia związane z przebiegiem marszu będzie relacjonować ponad 20 różnych redakcji. Marsz rozpocznie się w piątek o godzinie 14 na Rondzie Dmowskiego, następnie jego uczestnicy przejdą Alejami Jerozolimskimi na błonia Stadionu Narodowego.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić