Wróć na
Aneta Bańkowska
Aneta Bańkowska
|
aktualizacja

Maszyna w szpitalu wessała człowieka. Błąd lekarza przypłacił śmiercią

52
Podziel się

Do tragedii doszło w szpitalu w Bombaju. 32-latek został przyciśnięty do tomografu rezonansu magnetycznego. Nie udało się go uratować.

Maszyna w szpitalu wessała człowieka. Błąd lekarza przypłacił śmiercią
(Pixabay.com)
bCYtdLvp

Rajesh Maru wszedł do pomieszczenia z butlą z płynnym tlenem. Potężne pole magnetyczne tomografu wciągnęło mężczyznę do wnętrza włączonego aparatu. Z uszkodzonego zbiornika wydostał się tlen zadając Maru śmiertelne obrażenia. Posiadanie przy sobie metalowych przedmiotów w pobliżu urządzeń do MRI jest absolutnie zakazane.

Aresztowaliśmy lekarza i pracownika technicznego pod zarzutem spowodowania śmierci przez zaniedbanie - oświadczył rzecznik policji z Mumbaju.

Lekarz próbowali ratować Maru, ale bez skutku. 32-latek zmarł na oddziale intensywnej terapii szpitala Nair Charitable w Bombaju po 10 minutach. Zdaniem rodziny 32-latka winni są bezmyślni lekarze. - Rajesh miał tylko odwiedzić chorą matkę i pomóc jej przed badaniem - zwracają uwagę.

bCYtdLvr

Kiedy zauważyliśmy, że do gabinetu MRI nie można wchodzić z metalowymi przedmiotami, pracownik zapewnił nas, że to bezpieczne i że oni sami tak robią. Lekarz i pracownik obsługujący rezonans nie wyrazili sprzeciwu - powiedział w rozmowie z NDTV krewny zmarłego.

W sprawie incydentu wszczęła też swoje własne śledztwo dyrekcja szpitala. Podobny przypadek miał miejsce w szpitalu w Bombaju w 2014 roku. Tam technik i lekarz spędzili 4 godziny przyciśnięci do tomografu. Oni także nieśli butle z tlenem.

bCYtdLvx

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCYtdLvS
KOMENTARZE
(52)
sdfgdfdsgdsbh...
3 lata temu
"przyciśnięty do tomografu rezonansu magnetycznego" po jakiemu to ?
jax
3 lata temu
co za cymbał to pisł
Glupibizonkry...
3 lata temu
Myślałem ze znowu ten głupek chirurg z debna a kiedyś z goleniowa
bCYtdLvT
qqq
3 lata temu
Płynny tlen w butli? Co za cymbał to pisał? Co robił krewny z butlą w pomieszczeniu MRI??? Kto go tam wpuścił?? Czytać ten krewny też nie umiał?
Jack
3 lata temu
To w końcu tomograf czy rezonans, zdecydujcie się.
Najnowsze komentarze (52)
dam_skc
3 lata temu
Widzę że w Bombaju jakieś nowe sprzęty wymyślili. Nieuk to pisał. Tomograf komputetowy i Rezonans Magnetyczny to dwa różne urządzenia
sed
3 lata temu
No właśnie co za cymbał pisał ten tekst ???.
Turek
3 lata temu
albo tomograf albo rezonans magnetyczny a nie jedno z drugim. Widać , że osoba która pisała ten artykuł nie ma pojęcia o tego typu badaniach.
Pinka
3 lata temu
Chyba przypłacić życiem ..
pol
3 lata temu
"Błąd lekarza przypłacił śmiercią" chyba: "błąd lekarza PRZYPŁACONY śmiercią. ANETA BAŃKOWSKA, gdzie Ty chodziłaś do szkoły?
KILIM
3 lata temu
w tomografii nie ma pola magnetycznego tylko promieniowanie X tępy BARANIE
pgo
3 lata temu
tomograf = rezonans magnetyczny ? :)
af
3 lata temu
5 razy czytałem "wszedł do pomieszczenia z butlą z płynnym tlenem" i sądziłem, że to pomieszczenie z butlą z tlenem. Nie można było napisać "wszedł niosąc butlę z tlenem"? Polski dobry być... I dlaczego nie puścił butli to tylko on wiedział...
bCYtdLvL
rarek
3 lata temu
żeby coś sensownego napisać, trzeba mieć elementarną wiedzę o tym co się chce napisać, a jeśli tej wiedzy brak to lepiej nie pisać nic.
Kasia
3 lata temu
Najbardziej mi się podoba ciągłe podkreślanie, że był włączony... A ktoś widział wyłączony magnes?
kto to pisał
3 lata temu
Kurde. Tomograf i rezonans to są DWIE ODDZIELNE MASZYNY, tłuku "ałtorze".
mujkij
3 lata temu
tomograf nie generuje pola magnetycznego, tam sa promienie rentgena
TK czy RM
3 lata temu
Tomograf komputerowy - operuje przy użyciu promieni rentgenowskich. Rezonans magnetyczny - wykorzystuje pole magnetyczne. To dwie różne techniki badań.
wer da
3 lata temu
Omijać Azję z daleka, jeśli się chce dłużej żyć.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić