Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Beata Kruk
|

Miał być wzruszający film familijny, jest skandal

46
Podziel się

Wytwórnia Universal Pictures odwołała premierę filmu "Był sobie pies". W sieci pojawiło się nagranie z planu, przedstawiające wystraszonego owczarka niemieckiego.

Miał być wzruszający film familijny, jest skandal
(Materiały prasowe, TMZ)

Opiekun usilnie wpychał czworonoga do spienionej wody. Wystraszone zwierzę broniło się, jak tylko mogło. Spoza kadru amatorskiego nagrania słychać także rozbawiony głos kogoś z ekipy filmowej. Mężczyzna zachęcał opiekuna do wepchnięcia psa do zbiornika. Gdy w końcu owczarek wylądował w wodzie, nadal próbował uczepić się brzegu - informuje TMZ

Najbardziej dramatyczne momenty widać pod koniec filmiku. Porwany przez wodę zwierzak dopływa do końca zbiornika i najwyraźniej zaczyna się topić. Towarzyszący mu chłopiec zaczyna krzyczeć i wzywa ekipę filmową, by ta udzieliła pomocy zwierzęciu.

Po publikacji nagrania pojawiły się głowy nawołujące do bojkotu filmu. Sprzeciw wyraziła również walcząca o prawa zwierząt organizacja PETA. Reżyser Lasse Hallström oświadczył na Twitterze, że nic nie wiedział o skandalicznym potraktowaniu psa. Zadeklarował również, że wszyscy członkowie jego ekipy robili, co w ich mocy, by zapewnić obecnym na planie zwierzętom bezpieczne i przyjazne warunki pracy.

Światową premierę filmu "Był sobie pies" planowano na 26 stycznia. W produkcji wzięło udział pięć psów różnych ras, a zdjęcia powstawały m.in. w kanadyjskim Winnipeg. Główny Urząd Weterynaryjny Kanady nie wyklucza nałożenia na producentów filmu 10 tys. dolarów kary za rzekome znęcanie się nad owczarkiem niemieckim.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(46)
sand
5 lata temu
Jestem wściekła :/ Książce mówię tak,ale ten film... wrrrr
Ggg
5 lata temu
Ten pies się topił...
driver
5 lata temu
BRAWO!!!! Powinien się zająć tym prokurator i sąd. Typowe znęcanie sie nad zwierzetami.. Kasa ponad wszystko..
xxxx
5 lata temu
robią glupie filmy o tym jakie to zwierzeta sa super odwazne a widzieliusmy wszyscy jak krecona byla scena.Robi sie ludziom papke z mózgu, a zwlasza dzieciakom ktore pozniej myslą, ze zwierze je uratuje
kagrafka
5 lata temu
Bojkot filmu jest bardzo dobrą formą opowiedzenia się po którejś stronie...jeśli nie miało się bezpośredniego wpływu na sytuację, można mieć pośredni.
Ortosceptyk
5 lata temu
Człowiek to brzmi dumnie??? Żart i pycha. Człowiek to najgorsza menda na tej planecie
adam
5 lata temu
psy to jednak durne zwierzęta
DDD
5 lata temu
Nie cierpię tresowania psów. Jestem właścicielem wielkiego kaukaza i nigdy go do niczego nie przymuszałem. Sam dostosował się do życia między ludźmi, wie jak się zachowywać. Jest zrównoważony, łagodny - jest sobą. Uwielbia dzieci, fajnie gra z nimi w piłkę. Z radością wita gości ( oczywiście tych, których my akceptujemy na obcych potrafi zamruczeć ) i bardzo skutecznie pilnuje domu. Wszystko to bez mozolnych ćwiczeń, smyczy, nerwów.
Jarosław
5 lata temu
wiadomo USA
mnb
5 lata temu
to od razu zlikwidujmy wszystkie ekipy ratownicze z psami, przecież tam tez się nad nimi znęcają i wiele z nich ginie tylko o tym starają się głośno nie mówić, ten pies pracuje tak samo jak tamte, nie zawsze można uniknąć wypadku, tu akurat zawinił niecierpliwy opiekun, nawet właściciele czworonogów rzucają im kije do wody nie myśląc o konsekwencjach
nic nowego
5 lata temu
"wielki reżyser" andrzej wajda kazał zrzucić żywego konia w przepaść. wspaniały człowiek, zasłużył na Oskara.
Obserwator
5 lata temu
Prawie cały tzw. przemysł filmowy to stado popaprańców i zboczeńców.
nnn
5 lata temu
Niewazne czy to czlowiek czy zwierze, jak boimy sie wody, to nic nie jest w stanie tego zmienic. Ten piesek bardzo sie bal, wiem, co to moglo znaczyc dla niego.....nic tylko kasa i kasa sie liczy.
Nie krzywdźci...
5 lata temu
Boże! Biedny pies! Wrzucają go na siłę, a znając życie nawet nie widzieli czy umie pływać czy nie. Pewnie nie sprawdzali! To wszystko po to żeby mieć jakąś głupią sławę! Jeśli komuś to nie wzbudziło współczucia to niech sobie wyobrazi, że on jest na miejscu tego psa albo jest świadkiem jak człowieka tak wrzucają! Czasami już nie dowierzam w to co widzę... :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić