Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Dagmara Smykla
|

Mińsk. 16-latek skazany za morderstwo w szkole

144
Podziel się

Sąd na Białorusi skazał nastoletniego nożownika ze Stołpców na najwyższy możliwy wymiar kary. 16-latek w lutym zabił w szkole nauczycielkę i ucznia, kilku innych ranił.

Mińsk. 16-latek skazany za morderstwo w szkole
(twitter.com, TUT.BY)

Publicznie ogłoszono jedynie wyrok. Proces 16-letniego Wadzima M. toczył się za zamkniętymi drzwiami. Białoruskie media poinformowały tylko, że w środę nożownik został uznany za winnego i skazany na 13 lat kolonii karnej. To maksymalny wymiar kary, jaki mógł mógł dostać.

Zabójca ma wypłacić odszkodowanie bliskim dwóch ofiar. Mąż nauczycielki i ojciec zabitego przez Wadzima M. ucznia dostaną w sumie 110 tysięcy rubli białoruskich, czyli około 207 tysięcy złotych rekompensaty. Sąd uznał, że oskarżony zabił ich ze szczególnym okrucieństwem 11 lutego w szkole w Stołpcach.

Śmiertelnie pchnął nożem nauczycielkę historii Marynę Parchimowicz. Zaraz potem nożownik zaatakował 17-letniego Alaksandra Pamanawa. Ranił też dwóch uczniów, którzy usiłowali zasłonić nauczycielkę. Po ataku uciekł ze szkoły i został zatrzymany przez milicję po dwóch godzinach - informuje białoruski portal tut.by.

Atak wywołał dyskusję na temat bezpieczeństwa uczniów na Białorusi. W odpowiedzi na zaniepokojenie rodziców Alaksander Łukaszenka ogłosił, jedyną skuteczną metodą walki z przemocą wśród uczniów jest podniesienie poziomu dyscypliny w szkołach. Ukarał też naganą ministra edukacji Ihara Karpienkę.

Zobacz także: Zobacz też: Kto zabił Kennedy'ego? Nowy wątek w sprawie zabójstwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(144)
greg
2 lata temu
On za to dostał kolonie karna a dwóch braci w wieku 19 i 21 lat kare śmierci. Gdzie tu sprawiedliwość. Będąc niepełnoletnim można zabijać do woli.
KS wróć
2 lata temu
Śmiech nie wyrok,tylko czapa i kropka.
a
2 lata temu
to prawie jak w usa
trzecioklasis...
2 lata temu
DAGA????? pomyśl czasami co piszesz. Kurs rubla białoruskiego do pln wynosi: 2,00 PLN = 1043 BYR. Więc skąd 110 tysięcy rubli białoruskich, czyli około 207 tysięcy złotych rekompensaty.
Juzik
2 lata temu
Wyrok i tak zdecydowanie zbyt łagodny, ale jak byłoby u nas? Dostałby poprawczak, wyszedł po osmiu latach i za chwilę znowu kogoś by wykończył...
Gość
2 lata temu
Ciekawe kiedy ma zapracować na rekompensatę?? Nie rozumiem ktoś umiera a rodzina domaga się zadośćuczynienia, przecież to nie zwróci życia zmarłemu. Rozumiem, że jest to dramat, ale reszty nie potrafię ogarnąć.
csadcfasd
2 lata temu
Motyw? Jaki motyw zabójstwa? Tego nie napisze nikt?
proste i szyb...
2 lata temu
Skrócić gnojka o głowę bez żadnych skrupułów.Byłoby jednego chwasta na świecie mniej.
Dalek
2 lata temu
Minister edukacji nic nie zawinił że w szkole jest uczeń o morderczym usposobieniu..
Flaszka G
2 lata temu
Wyjdzie przed 30stką zatem i wtedy ponownie zabije, może wiecej niż jedną osobę. Wtedy łaskawie dadzą mu dożywocie, choć nie wiem jakie tam są kary.
adr
2 lata temu
"Zabójca ma wypłacić odszkodowanie bliskim dwóch ofiar. Mąż nauczycielki i ojciec zabitego przez Wadzima M. ucznia dostaną w sumie 110 tysięcy rubli białoruskich, czyli około 207 tysięcy złotych rekompensaty." Ciekawe skąd na to weźmie..........???
Tyr
2 lata temu
Patologia jak w piSS.
olo
2 lata temu
jak ja konczylem szkole w 1973 toku to nauczyciele bili uczniow tylko łapy i łby strzelały a teraz uczniowie bija nauczycieli Swiat przewroci sie do gory nogami ,do czego to doprowadzili rządzący
Eryk
2 lata temu
Polskie więzienia przy koloniach Bialoruskich,to sanatoria!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić