aktualizacja 

MON o rzekomym ataku hakerskim: to manipulacja

5

Ministerstwo Obrony Narodowej skomentowało doniesienia o włamaniu na rządowe serwery.

MON o rzekomym ataku hakerskim: to manipulacja
(PAP, Rafał Guz)

MON zaprzecza, jakoby hakerzy wykradli dane z jego sieci. Rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz wyjaśnił, czym są pliki opublikowane na Twitterze przez grupę Pravyy Sector.

W związku z informacjami o włamaniu się do sieci komputerowej MON, wyjaśniamy, że była to manipulacja mającą stworzyć wrażenie groźnego ataku cybernetycznego. W istocie opublikowane dane personalne pochodziły z jawnej sieci MON. Nie zawierały informacji tajnych, były nieaktualne (2012 r.) i ograniczały się do jednej osoby. Systemy kierowania i dowodzenia Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP działają bez zakłóceń i są całkowicie bezpieczne. Trwają czynności wyjaśniające wszystkie okoliczności, w jakich doszło do tego incydentu - głosi komunikat.

Hakerzy zażądali od ministerstwa 50 tys. dolarów w bitcoinach. Zagrozili, że w przeciwnym razie ujawnią poufne dane z serwerów MON, a na poparcie swoich słów opublikowali w sieci fragmenty plików z sieci intranetowej ministerstwa oraz poszczególnych komputerów wojskowych.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić