Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Msza odwołana przez koronawirusa. Tomasz Terlikowski krytykuje

455
Podziel się

Diecezja w Lombardii we Włoszech zdecydowała o zawieszeniu organizacji nabożeństw. Decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa – w kraju doszło do przypadków zarażeń koronawirusem. Tomasz Terlikowski skrytykował decyzję władz kościelnych.

Msza odwołana przez koronawirusa. Tomasz Terlikowski krytykuje
(ONS.pl)

Tomasz Terlikowski podzielił się swoją opinią za pośrednictwem social mediów. Znany publicysta zacytował i skomentował wiadomość na Twitterze, że arcybiskup zarządził odwołanie mszy świętych od niedzieli 23 lutego. Opublikował także wpis na Facebooku, w którym również przedstawił swoje stanowisko wobec decyzji władz kościelnych.

Dlaczego Tomasz Terlikowski skrytykował decyzję władz kościoła?'

Tomasz Terlikowski uważa, że władze kościelne podjęły błędną decyzję. Zdaniem publicysty w obliczu koronawirusa mieszkańcy Włoch bardziej niż kiedykolwiek potrzebują "duchowej strawy".

Publicysta zakwestionował również śmiertelność nowego wirusa. Jak napisał na Facebooku, odwoływanie mszy oraz przygotowywanie zapasów suchej żywności jest zbyteczne. Zarzucił duchownym z Lombardii, że poprzez swoje postępowanie kwestionują wiarę w Eucharystię, życie wieczne oraz moc mszy.

Zobacz także: Zobacz też: Jakim mężem jest Tomasz Terlikowski? "Kłócimy się o wszystko"

A Kościół (w tym przypadku diecezje w Lombardii), który w momencie zagrożenia śmiercią (wątpliwego w przypadku tego wirusa) odwołuje Msze święte, czyli źródło jedynego prawdziwego życia, w istocie pokazuje swoją niewiarę w Eucharystię, Msze Świętą i życie wieczne – napisał Tomasz Terlikowski na Facebooku (pisownia oryginalna).

Wiele osób skrytykowało stanowisko Tomasza Terlikowskiego. Argumentowali, że zdrowie jest najważniejsze, a modlitwę można odmówić w domu. Zwrócili także uwagę, że odwołano nie tylko msze święte, lecz także pozostałe masowe zgromadzenia, a koronawirus grozi każdemu, bez względu na jego poglądy czy wyznawaną religię.

Wirusy nie powodują śmierci duchowej lecz fizyczną – skomentował użytkownik Twittera @krzysztofmatus2 (pisownia oryginalna)

Panie Redaktorze. Wirus nie patrzy na poglądy polityczne, przynależność religijną, ani orientację seksualną. Wszystkie imprezy masowe, a do takich zaliczyć można Mszę świętą, są kategorycznie przeciwwskazane – napisał na Twitterze użytkownik @RundfunkEuropa (pis. oryg.)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(455)
arek
2 lata temu
kolejki przed sklepami gdzie ludzie kupują nawet w nocy i puste kościoły wszelkich religii pokazują, że ludzie niczym się w tych kościołach nie karmili duchowo i niewielka to dla nich różnica celebrować zakupy czy słuchać kapłanów religii pośredników do Boga; czas aby Bóg oddzielił chwasty od zboża - religie prawdziwe od fałszywych, ludzi karmiących się słowem Bożym a nie samym chlebem...
pawel
2 lata temu
panie terlikowski, a ziemia jest płaska !
lokol
2 lata temu
j e ł o p
NR 1
2 lata temu
MATEUSZ 10-- DLA NIELUBIĄCYCH TERLIKOWSKIEGO
koli
2 lata temu
Panie Terlikowski,Jedz pan do Włoch razem z Biskupem Głodziem,lub tatą Rydzykiem .Udaj się pan w rejony najbardziej zagrożone wirusem,zgarnijcie wiernych z ulicy na mszę / pan niewiele umiesz,ale do mszy możesz służyć/i wtedy zobaczymy ilu wiernych przeżyje i komu mury kościelne dadzą ochronę. Może będziemy swiadkami cudu " Rydzyk przestanie okradać wiernych,Głódz przestanie się upijać,a pan przestanie pieprzyć głupoty.....KOKO
SOWA
2 lata temu
Polecam lekturę ,,Dzuma'' panu Terlikowskiemu.
wowo
2 lata temu
terlikowski sam odprawiaj mszę
pawel
2 lata temu
Kościoły zamykają. Ale bary pozostają otwarte.
Wiki
2 lata temu
Gdy zachoruje poważnie pan Terlikowski to niech go zawiozą na Mszę Świętą.
AndyS
2 lata temu
Terlikowski jedź tam i może się zarazisz, a wówczas na sobie przeprowadzisz eksperyment leczniczy
Obserwator
2 lata temu
Kiedy pan się ostatnio badał?
Pol
2 lata temu
Jak zachoruje terlokowski to nie powinien korzystac z pomocy lekarza a takze o zgrozo szpitala tylko udac sie do kosciola i pomodlic i samo mu przejdzie. To taki nowy intylygent katolycky
j/.
2 lata temu
Pan Terlikowski niech zachowa swoje mądrości dla siebie.Instytucje kościelne mają obowiązek podporządkować się w zakresie prewencji zarządzonej przez władze lokalne. I bardzo dobrze bo wirus może być wszędzie.
1234
2 lata temu
Jak widzę tego gościa, to aż mną rzuca, ja jak go nienawidzę, i te jego teksty chore - "Jakoś mnie nie przekonuje odwołanie Mszy świętych w kościołach z powodu koronawirusa. To właśnie wtedy potrzebujemy Eucharystii najbardziej, żeby nie umrzeć duchowo." - no powiedzcie ludzie czy to jest normalne, ludzie mogą umrzeć od wirusa ale za to co tam nie umrą duchowo, czy on jest normalny, no wybaczcie mi ale chyba nie. I żeby nie było, nie hejtuje go, po prostu go nie lubię.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić