o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Beata Kruk
|

Muszą usunąć posąg Maryi Dziewicy. Narusza świeckość państwa

35
Podziel się

Francuski sąd uznał, że obecność podobizny Maryi w miejscowości Publier jest niezgodna z zakazem eksponowania symboli religijnych w miejscach publicznych.

Muszą usunąć posąg Maryi Dziewicy. Narusza świeckość państwa
(Instagram.com, lustigfoto)
bDRNfxph

*Lokalne władze otrzymały nakaz usunięcia pomnika znajdującego się na brzegu Jeziora Genewskiego. * Na zastosowanie się do orzeczenia sądu mają trzy miesiące - informuje France 24. Burmistrz miasteczka Gaston Lacroix zadeklarował, że postara się przenieść posąg na prywatną posesję.

Jeśli władze Publier nie usuną posągu w wyznaczonym czasie, miasto będzie musiało płacić 100 euro kary dziennie. Podobizna Maryi Dziewicy budziła kontrowersje wśród lokalnej społeczności już od momentu jej postawienia w 2011 roku. Choć została ufundowana ze środków publicznych, zamontowano ją bez debaty z mieszkańcami.

bDRNfxpj

Francja jest jednym z najbardziej świeckich państw na świecie. W 2010 roku została pierwszym europejskim krajem, w którym wprowadzono zakaz zakrywania przez muzułmanki twarzy w miejscach publicznych. W tym roku w wielu francuskich kurortach nadmorskich ustanowiono także zakaz noszenia burkini, czyli muzułmańskich strojów kąpielowych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDRNfxpK
KOMENTARZE
(35)
źle się dziej...
4 lata temu
chore, nie byłoby Francji gdyby nie chrześcijaństwo. To nie tylko religia, to także kultura tego państwa. Nie ma Francji bez jej chrześcijańskich korzeni. Wstyd, że w imię źle pojętej tolerancji, wypierają się własnej historii
koko
4 lata temu
bo teraz tam rządzą inne religie :@
on
4 lata temu
ciekawe kiedy we Francji będzie zakaz wnoszenia łańcuszka z krzyżykiem na plażę
bDRNfxpL
Leo
4 lata temu
Demokracja to większość obywatelska. Jeżeli okazałoby się że większość jest przeciw, to OK, ale nie sąd.
abcdef
4 lata temu
A kiedy każą rozebrać katedrę Notre Dame w Paryżu? Wszak to też symbol religijny i stoi w publicznym miejscu.
Najnowsze komentarze (35)
Polo
6 miesięcy temu
Polska to powinna brać przykład z Turcji tam armia dba o laickość państwa inaczej byłby kalifat.
Buba
6 miesięcy temu
KRAJ KTÓRY ŁOŻY PIENIĄDZE NA KRK TO KRAJ WYZNANIOWY.A TAK JEST WŁAŚNIE POMROCZNA. POLSKA NIE JEST KRAJEM LAICKIM JESTEŚMY IRANEM EUROPY.
999
4 lata temu
i tak widać działający masoński kult SZATANA, i katastrofa na to przyjdzie jeszcze gorsza od multikulti
dziadziajaro
4 lata temu
żenua
Chrześcijanin
4 lata temu
Te negatywne opinie napisali chrześcijanie? Naprawdę. W co oni wierzą. Przecież to co piszą, to anty nauki Jezusa. Czy nie jesteście nasłani przez diabelstwo? Jesteście. Nie liczcie na przebaczenie w niebie działając przeciw przykazaniom Boga.
wierzący
4 lata temu
Byłaby Francja bez chrześcijaństwa. Miała by się znacznie lepiej. Kościół okrada państwa, żąda nadal posłuszeństwa i straszy Bogiem. Państwa nie mogą być religijne w żaden sposób. Żadna religijna banda nie ma prawa wtrącać się do kościoła.
MSSM
4 lata temu
Muszą usunąć posąg Maryi Dziewicy. Narusza świeckość państwa … o2.pl 04.12.2016 r. … Podawane są takie przerażające fakty. Rocznie ginie nawet do 170 tyś. chrześcijan. Gdzie to się dzieje? Szukaj na google. Nakaz usunięcia posągu Maryi Panny jest aktem zbrodniczym. Kto nie jest w stanie potępić tego lecz popiera to swoją bezczynnością, brakiem odporu, ten się wpisuje w szereg takich morderców jak: Neron, Jakobini, Hitler, Stalin etc. Niszcząc w Europie chrześcijaństwo, tworzymy pustkę, która zostanie wypełniona początkowo religią ateizmu, a ta zostanie zwalczona przez inną, której inwazja na Europę już trwa i jest coraz groźniejsza w skutkach. Każdy człowiek potrafiący logicznie myśleć w tym przewidywać, wyciągać wnioski z otaczającej nas rzeczywistości, powinien się opowiedzieć publicznie po jednej lub drugiej stronie. Dlatego taki akt jak DEKLARACJA TRWANIA w chrześcijaństwie, powinna stać się faktem publicznym. Neronom trzeba już powiedzieć STOP. … Marian Stanisław Senderowski
mm
4 lata temu
Islam ich wyrówna . O głowę w dół.
bDRNfxpD
kk
4 lata temu
brawo Francuzi,zrobiłbym więcej w tej sprawie-kościoły przerobić na agencje towarzyskie
marek
4 lata temu
polska przyjmie każdą ilość pomników dziewicy :-)
MSSM
4 lata temu
Muszą usunąć posąg Maryi Dziewicy. Narusza świeckość państwa … o2.pl 04.12.2016 r. … Mamy dzisiaj wolność, równość, braterstwo, pluralizm, tolerancję i inne dziwadła i straszaki. Nie mamy tylko praw dla chrześcijan. Katolicy są zwalczani jak zaraza. Lecz w czym są groźni dla ludzkości? Jeżeli np. religia bezbożna jest tolerowana, to nastał czas, aby nasza chrześcijańska była także. Nie możemy iść w zapaść i w nieskończoność klękać przed: Neronami, Hitlerami, Stalinami, cyrkowcami, ... Ma człowiek prawo nie wierzyć Boga, to ma prawo i wierzyć. Symbole religijne nie szkodzą zdrowym umysłom, tylko bezbożnym lub innowiercom i tym, dla kogo chrześcijaństwo jest sektą. Nastał czas, aby zgodnie z tzw. tolerancją i in. prawami opracować pilnie: DEKLARACJĘ TRWANIA przy Bogu w Trójcy Świętej i Dekalogu. Jeżeli ktoś nie chce wierzyć, nie musi, to wybór osobisty, ale zakazy jw. i podobne, to nic innego jak szykany wobec chrześcijan, katolików. To likwidacja n/wiary. … Marian Stanisław Senderowski
Liberalna obł...
4 lata temu
I takie to świeckie i takie wolne że same zakazy...
yyyyyyyyyyyyy...
4 lata temu
W wielu - ale nie we wszystkich - a burkini to symbol religii - więc dlaczego nie wszędzie??????????Chory kraj - tam gdzie laickość wygrywa - tam przybywają islamiści - kolonizując ten kraj - co zrobią Francuzi jak islamiści ogłoszą Francję kalifatem?? Gdzie będzie ich laickość jak zarówno życie publiczne jak i prywatne będą musieli podporządkować islamowi. Niszczcie dalej chrześcijaństwo - hahahah już niedługo będziecie islamistami.
gość
4 lata temu
dawno figurantom Francji nie ścinano głów ,ostatnio za rewolucji francuskiej,no cóż teraz sami się pchają pod noże islamistów,niszcząc swoje korzenie wyhodowali potwora może nawet i diabła,no cóż nie szanuje się swojej tożsamości ,przyjmując efekt domino to nie długo będą rządzić islamiści i jak znam życie będą wprowadzać swoje zakazy zresztą francuzów mają w nosie i to robią już teraz mając za pomagierów tak zwane elity lewackie które wprowadziły nowy rodzaj wiary dla Francuzów czyli wiarę w nicość a to już prosta droga pod noże islamistów...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić