Na nich praca czeka wszędzie. Ale są nieszczęśliwi

8

Specjaliści IT nie muszą przejmować się skalą bezrobocia. Znalezienie dobrze płatnej pracy nie stanowi dla nich problemu, ale to za mało - czytamy w "Rzeczpospolitej".

komputer
komputer (flickr.com, Leonardo Rizzi/Flickr (CC BY-SA 2.0))

Lista przywilejów jest naprawdę długa. Zaczynając od darmowych obiadów, bezpłatnych pralni, regularnych dostaw świeżych owoców, a kończąc na leżakach i masażach w pracy oraz wysokich płacach. Na takie wygody mogą liczyć specjaliści działu IT, o których walczą firmy z niemal każdej branży - technologicznej, finansowej, czy nawet ze spółek dużych sieci handlowych. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci i praca informatyka ma też swoje ciemne strony.

*Specjaliści IT czują się wyalienowani, sfrustrowani i niedoceniani w swojej pracy. *Do takich wniosków doszli naukowcy z firmy badawczej TINYPulse, którzy badali zadowolenie z pracy wśród 5 tysięcy pracowników w USA. Wbrew powszechnej opinii, że programistom, testerom i inżynierom IT żyje się łatwiej, ich opinie były dużo mniej optymistyczne niż przedstawicieli innych grup zawodowych. Z przytoczonych przez "Rzeczpospolitą" badań wynika, że praca faworyzowanych pracowników ma też swoje minusy, o których warto pamiętać.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić