Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Na ulice wyjadą kolumny wojskowe. Apel żołnierzy do kierowców

265
Podziel się:

Przejazdy wojskowych maszyn odbędą się w ramach szkolenia 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. Żołnierze apelują, aby nie wjeżdżać między transportery opancerzone.

Na ulice wyjadą kolumny wojskowe. Apel żołnierzy do kierowców
(Materiały prasowe, Błażej Łukaszewski)

Kolumny wyruszą spod wschodniej granicy. Będą jechać się po trasie Białystok – Warszawa – Inowrocław – Szczecin. Utrudnione przemieszczanie się po drogach będzie trwać od 11 do 13 kwietnia. Przejazd zakończy 6-tygodniowe szkolenie poligonowe.

Wojskowi proszą o rozwagę na drodze. Jak informuje por. Błażej Łukaszewski w rozmowie z Radiem Zet, kolumny będą składać się 10-20 pojazdów. Wymijanie lub wyprzedzanie takiej liczby pojazdów może stać przyczyną poważnego wypadku drogowego.

Według żołnierzy 12. Brygady nie ma nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie i życie, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do tego apelu – przekazał Łukaszewski.

Zobacz także: Zobacz też: Tak będzie wyglądał czołg przyszłości. Będzie budził postrach na polu bitwy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(265)
srom
3 lata temu
Idzie wojna, czolgi ustawiaja.
Gn
3 lata temu
No to taka sama prośba dotyczy kolumny SOP dawniej BOR
Black
3 lata temu
Niemcy za pomoca Uni Europejskiej beda teraz kumulowac nasze wojska pod swojeja granica. Zobaczymy czy transport wróci z cwiczen czy tez zostanie tam z jakiegos dziwnego powodu i czy wróci na kolach czy tez trans. Kolejowym bo powrotu juz nie musza cwiczyc
salomon74
3 lata temu
A co koleją już nie mozna transportować tego złomu ? Lepiej zakłócać ruch drogowy ,:(
Twój nick
3 lata temu
Najwyraźniej wojsko już nie umie przemieszczać się transportem kolejowym. Może nie trzeba było zwalniać tych którzy wiedzieli jak to załatwić.
mat
3 lata temu
ludzie, a szczególnie ailanak ,nauczcie się czytać ,w artykule pisze wyrażnie ,spod wschodniej granicy przez Białystok ,Warszawę ,Inowrocław ,do Szczecina ,a wystarczy uważnie czytać
stary trep
3 lata temu
Chodzi o to, że w warunkach wojennych tory kolejowe zostaną zniszczone, drogi również, lecz pojazdy tego typu bez większych problemów będą mogły się po nich poruszać. Transport koleją w warunkach wojennych grozi unieruchomieniem i zniszczeniem w krótkim czasie całego transportu, gdyż nie będzie czasu na rozładowanie sprzętu. Musimy wiedzieć ile czasu zejdzie przerzut ciężkich jednostek. Do tego należy przemnożyć czas przejazdu podczas pokoju razy 4 lub 5 w warunkach wojennych. Czyli jeśli teraz kolumnom zejdzie 48 godzin to podczas wojny zejdzie około 200-250 godzin, lub w ogóle nie dotrą do celu. KPW???
Lysy
3 lata temu
Czy to jest pokaż siły pisobolszewików? Mam troszkę pustych butelek, wystarczy napełnić
Będę bardzo u...
3 lata temu
"Będą jechać się po trasie"
ewer
3 lata temu
"Według żołnierzy 12. Brygady nie ma nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie i życie...." to manewry będą z wodą święconą i Biskupi też będą obecni? aha...to po co wojsko się ćwiczy jak nie w zabijaniu przeciwnika?
don
3 lata temu
Niech jadą odrazu na złomowiec
Pomachała wp...
3 lata temu
OPAS,ale jestes gimbus...tyle w temacie.....poprawiłeś gimbazjalisto "artykuł" po kilku godzinach....ale kaska za takie badziewie wpadnie-OPAS-ły gimbusie....Mam nadzieję ze niejaki Machała Cię wypierniczy....
Jan lat 71
3 lata temu
BĘDĄ JECHAĆ SIĘ PO TRASIE. Ile płacicie, może ja spróbowałbym. To chyba niewielka sztuka co kilka wyrazów zawalić byka.
dupaztyłu
3 lata temu
dziś rano widziałem w Szczytnie kolumnę trzy stary 6x6 i gazik tak stary radziecki gazik .predkość kolumny to 35 na/h WIĘCEJ SIĘ NIE DA dziękujemy ci wielki antonio za tak wspaniały sprzęt
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić