Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Najnowsze zdjęcia Słońca. Jak dotąd to najwyższa rozdzielczość

10
Podziel się:

Zdjęcie jest pierwszym, jakie zostało wykonane przez 4-metrowy teleskop słoneczny, stworzony przez Daniela K. Innouye'a na Hawajach.

Najnowsze zdjęcia Słońca. Jak dotąd to najwyższa rozdzielczość
(East News, NASA)

Mimo że Słońce jest gwiazdą, która znajduje się najbliżej Ziemi, to wciąż pozostaje tajemnicą. Zrozumienie jej zachowań - szczególnie tych, które charakteryzują pogodę kosmiczną na Ziemi - okazało się trudne. Głównym celem teleskopu słonecznego jest obrazowanie pola magnetycznego Słońca bardziej szczegółowo niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak wygląda Słońce z bliska? Pierwsze zdjęcia wykonane teleskopem słonecznym obiegły internet

"Na Ziemi możemy przewidzieć, czy w dowolnym miejscu na świecie będzie padać deszcz, ale pogody kosmicznej nie znamy" - przyznał Matt Mountain, prezes stowarzyszenia, które zajmuje się badaniami astronomicznym. Teleskop słoneczny Inouye ma na celu poznawać i przewidywać pogodę kosmiczną.

Teleskop, który znajduje się na Hawajach, jest zbudowany z 4-metrowej soczewki, która jest jak dotąd największą, jaką wykorzystano dla tego typu przyrządów. Posiada również zaawansowany system chłodzenia, który ma zapobiec przegrzaniu w wyniku skupiania światła słonecznego.

Teleskop Słoneczny Inouye spotkał się z niezadowoleniem Hawajczyków, ponieważ miejsce, w którym się znajduje, jest uważane za święte. Obraz, który opublikowano, nie będzie wykorzystywany do dalszych badań. W ciągu najbliższych 6 miesięcy naukowcy nadal będą testowali i kalibrowali teleskop. Następnie dane z urządzenia Inouye zostaną połączone z danymi z sondy Parker Solar Probe NASA, aby uzyskać pełniejszy obraz Słońca.

Zobacz także: Zobacz także: Wysłała pierwsze dane. Nikt nigdy jeszcze nie zbliżył się tak do Słońca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
123bajka
2 lata temu
A te zdjęcia to jaką mają datę wykonania bo jeszcze niedawno ze 3 tygodnie temu było zdjęcie z czarnymi plamami?
Pomagaj
2 lata temu
https://pomagam.pl/ke6dbwbd
Vf y
2 lata temu
Slonce jest plaskie
Opal
2 lata temu
Słońce hehe
Oni
2 lata temu
To ktoś kto wie jaki to jest numer telefonu do połączeń głosowych i wizualnych tanich linii lotniczych TOL...
Totoloto
2 lata temu
Są tacy którzy myśleli że traf to tylko kwestia czasu, pomyłka nie da się gdyż oni myślą szybciej niż można pomyśleć i trzy znają do przodu co za tym idzie ja tak mam ale polazł dalej w stronę słońca i tak właściwie zostało... z braku czasu brak oświetlenia.. tak logiczne że aż ciężko samemu się zakopać
Tyle
2 lata temu
A dokładnie to ile to jest??? Jak zawsze za różnicę można poukładać sobie w sumie to... trzeba wiedzieć ten numer tel satelitarnego to takie tanie linie lotnicze Totoloto.. owszem znam nie mniej nie wiecej 49 x maxx zawsze jak gdzies szedłem to bieglem, na automaty a owszem istnieje możliwość legalnego obrotu filmowego to nie tak jak wszyscy myślą że to ich tylko państwowe rozliczać się trZeba a co za tym idzie musi być to zrobione logicznie..
Kuce
2 lata temu
Konie w postaci trochę mało tak zwane na ślepo... chyba już mi tak zostało
Iwo
2 lata temu
Daleko jest to słońce
LUcek
2 lata temu
koniec fszyscy zginjemy!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić