Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Naładujesz telefon bezprzewodowo za pomocą… routera Wi-Fi

6
Podziel się

Amerykański urząd patentowy opublikował schemat koncepcyjny przedstawiający bezprzewodowe ładowanie z pomocą routera Wi-Fi. Zgłosiła go firma Apple.

Naładujesz telefon bezprzewodowo za pomocą… routera Wi-Fi
(Domena publiczna)

Działanie wygląda na proste. Wystarczy znaleźć się w zasięgu routera, żeby nasz telefon czy tablet zaczęły się ładować. Ładowanie nie zablokuje działania sieci WiFi.

O ile idea wydaje się prosta, stojąca za nią technika wcale taka nie jest. Schemat dołączony do wniosku patentowego przedstawia dwa elementy – nadajnik i odbiornik. Każdy ma swoją antentę. Ich zadaniem jest wysyłanie oraz odbieranie sygnałów radiowych i zamiana ich w energię elektryczną.

Projekt zakłada montaż anten o podwójnej polaryzacji i podwójnej częstotliwości. Zasięg bezprzewodowego ładowania zwiększyłby się w stosunku do oferowanych obecnie urządzeń. Zdaniem Tylera Lee z serwisu Ubergizmo, możliwe stanie się poruszanie po mieszkaniu ze stale ładującym się telefonem.

Bezprzewodowe ładowanie przy pomocy sygnałów WiFi opisano już 2015 roku. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie z odległości 8,5 m naładowali akumulatory z pomocą zwykłego routera ze zmienionym oprogramowaniem. Od fazy testów w do ostatecznego produktu daleka droga. Jeżeli Apple zdecyduje się montować je w swoich komórkach, droga ta znacznie się skróci.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(6)
kwch
5 lata temu
pfff... z Torunia fale radiowe sterują umysłami w całym kraju a amerykanie się cieszą, że komóreczkę naładują :)
sonsiad
5 lata temu
Sąsiedzi będą kradli prąd $_$
Gość
5 lata temu
Ciekawe. A jaką musi być moc nadajnika w routerku żeby z 8.5 ,metra naładować akku?
lego
5 lata temu
żeby tak można było naładować głupie powskie łby odrobiną miłości do społeczeństwa
GORYLPP
5 lata temu
też mi nowinka , przecież to technologia sprzed kilku tysiecy lat co jest udowodnione naukowo. Odkurzona przez Nicolaja Teslę a trzymana w tajemnicy przez mafijne LOBBY .
Piotr34
5 lata temu
To by bylo cos.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić