Narodziny największego przeglądu muzycznego w Polsce

0

„Jarocin – Antyfest Antyradia” będzie największym przeglądem młodych zespołów w naszym kraju, konkursem organizowanym z rozmachem i z wielkim finałem na legendarnym festiwalu. Swoje siły łączą Jarocimskie Rytmy i Antyfest Antyradia.

Narodziny największego przeglądu muzycznego w Polsce
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

*Konkurs młodych zespołów przez długie lata był prawdziwą wizytówką festiwalu w Jarocinie. *Wiele czołowych polskich zespołów właśnie tam debiutowało i później w szybkim tempie robiło karierę. „Jarocin – Antyfest Antyradia” daje jeszcze większe możliwości w tym zakresie.

Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze bardziej wzrośnie ranga przeglądu debiutantów w Jarocinie – dodaje Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, szef Spichlerza Polskiego Rocka. - Przeglądy odbędą się w kilku miejscach Polski, półfinał w Spichlerzu w Jarocinie, a finał na głównej scenie podczas festiwalu.

*Na rockowej mapie Polski rodzi się bardzo znaczący projekt. *Jest o tym przekonany Marcin Bąkiewicz, szef muzyczny Antyradia. Przypomina, że "Antyfest Antyradia" to konkurs z wieloletnią tradycją, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 tys. rockowych kapel. Jego fuzja z przeglądem jarocińskim oznacza przede wszystkim jeszcze większe korzyści dla uczestników.

Zwycięzca Jarocin Antyfestu Antyradia 2016 nagra płytę w profesjonalnym studiu, którą wyda jedna z dużych wytwórni oraz wystąpi w sobotni, festiwalowy wieczór bezpośrednio przed główną gwiazdą imprezy - wyjaśnia Marcin Bąkiewicz.

*Na tym nie koniec. *Wszyscy finaliści wystąpią na scenie Jarocina, a ich twórczość będzie promowana na antenie Antyradia - największej rockowej stacji radiowej w Polsce.

*W tym roku proces przyjmowania zgłoszeń wystartuje 4 kwietnia. *Zgłoszenia będzie można przesyłać do 24 kwietnia za pomocą strony internetowej antyradio.pl.

*Po zakończeniu etapu zgłoszeń specjalna komisja wybierze 60 kapel. *Otrzymają one przepustkę do kolejnej części - głosowania internetowego. Internauci wybiorą 30 zespołów, które będą miały możliwość zaprezentowania się podczas przesłuchań na żywo, w jednym z pięciu polskich miast, gdzie odbędą się eliminacyjne koncerty.

*Półfinał konkursu odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. *Awansuje do niego 12 zespołów wyłonionych podczas eliminacyjnych koncertów. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do finału.

Ostatni etap przeglądu odbędzie się już na scenie Jarocin Festiwal 2016. Na finalistów oprócz licznej publiczności będą czekały znakomite nagrody. Zwycięzca między innymi otrzyma 6 tys. złotych oraz statuetkę „Złotej Kosy”. Będzie też mógł zagrać przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, amerykańskim zespołem Slayer. Laureat zostanie też otoczony opieką jednej z wytwórni muzycznych, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym w Polsce.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7-9 lipca. Festiwal po raz drugi zorganizuje agencja Prestige MJM, a jednym z najważniejszych partnerów imprezy będzie Antyradio.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić