REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas01.09.19 (12:47)

Nastolatka wprowadzona w śpiączkę. Kolejna ofiara e-papierosów

Niedawno informowaliśmy o pierwszym odnotowanym w USA zgonie z powodu problemów oddechowych po używaniu e-papierosa. Teraz do szpitala w Utah z poważnie uszkodzonymi płucami trafiła 18-letnia dziewczyna. Lekarze musieli wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczną.
Maddie Nelson / Facebook.com

Nastolatka miała trudności z oddychaniem. 18-letnia Maddie Nelson pierwsze objawy choroby zaczęła odczuwać na początku 2019 roku. Gdy trafiła do szpitala z powodu niemożności złapania oddechu, tlen, który podali jej lekarze, nie zadziałał. Po wykonaniu prześwietlenia okazało się, że płuca dziewczyny są poważnie uszkodzone.

Lekarze zdecydowali się wprowadzić 18-latkę w stan śpiączki farmakologicznej. Jak donosi jej siostra Andrea, stan Maddie z poważnego przeobraził się w „możliwie śmiertelny”. Następnie po przeprowadzeniu dwóch bronchoskopii stwierdzono, że nastolatka cierpi na ostre eozynofilowe zapalenie płuc.

REKLAMA

Przyczyną choroby miało być nałogowe palenie e-papierosa. Lekarz zajmujący się Maddie Nelson uważa, że źródło uszkodzenia płuc leży w jej nałogowym wapowaniu (vaping). Nastolatka korzystała z elektrycznego papierosa codziennie przez ostatnie 3 lata.

Zobacz też: Co się dzieje w organizmie po wypaleniu tylko jednego papierosa?

Dziewczyna wróciła do stabilnego stanu. Po otrzymaniu sterydów Maddie została wyprowadzona ze śpiączki po okresie trzech dni. Obecnie oddycha samodzielnie, jednak w nocy podczas snu potrzebuje dodatkowego tlenu.

W USA odnotowano pierwszy zgon z powodu w wapingu. Pacjent przed śmiercią przez dłuższy czas korzystał z e-papierosa. Hospitalizowana osoba przebywała w szpitalu w stanie Illinois. Nie udostępniono żadnych innych informacji o pacjencie, w tym nazwiska, dokładnego wieku, miasta rodzinnego ani dokładnej daty śmierci. Wiadomo tylko, że cierpiał on na ciężką chorobę układu oddechowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij