o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Natychmiast wypluj gumę do żucia. Inaczej grozi ci choroba

64
Podziel się

Dwutlenek tytanu powoduje uszkodzenie komórek wewnątrz jelit, co nie tylko może narażać nas na infekcje, ale również utrudnia absorpcję niektórych składników pokarmowych. Szkodliwa substancja, znana jako E171, najczęściej występuje w gumach do żucia i słodyczach.

Natychmiast wypluj gumę do żucia. Inaczej grozi ci choroba
(Pixabay.com)
bDUzcYHp

Najgorsze jest przyswajanie dwutlenku tytanu z dużą częstotliwością. Jednorazowa dawka nie ma znaczenia, ale negatywne efekty zaczynają się pojawiać już po pięciu dniach konsumpcji. Osłabia jelita, które mają z tego powodu problem z absorpcją cynku, żelaza i kwasów tłuszczowych. Pogorszeniu ulega również proces rozkładu pokarmu.

Oprócz tego uszkodzone jelito może przepuścić bakterie do systemu trawiennego, co może wiązać się z infekcjami - ostrzega prof. Gretchen Mahler z Binghamton University w USA, cytowana przez "Daily Mail".

Dwutlenek tytanu ma właściwości wybielające. Najwięcej znajdziemy go w gumach do żucia. Oprócz tego można znaleźć go na etykietach przede wszystkim słodyczy, wyrobów sproszkowanych, sosów, majonezów i jogurtów.

bDUzcYHr

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUzcYHS
KOMENTARZE
(64)
X
4 lata temu
Wszystko truje, ale w takim razie dlaczego to jest legalne ??? Zwykły jogurt czy baton ma więcej chemii, niż kiedyś było w pracowni chemicznej. Gdzie urzędy dbające o zdrowie konsumenta? A leczenie tych wszystkich chorób to co? Kto za to płaci?
ahm
4 lata temu
czyli nic nie jesc. moja babcia miala wszystko swoje tzn mleko sery biale i zolte, chleb zytni warzywa owoce i mieso.dziekuje .....
arek j
4 lata temu
jak zjem na mieście to mam gazy
bDUzcYHT
sy;wia
4 lata temu
KTO DOPUSZCZA TAK SZKODLIWĄ SUBSTANCJĘ DO ZYWNOŚCI KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY. LUDZIE CO TO ZA KRAJ PRZEPSY TRUJEMY DZIECI DOROSLYCH NAWET TYCH CO MYSLA ZE ICH TO NIE DOTYCZY. KARANE POWINNO BYC WOGULE DOPUSZCZANIE TEGO DO SPZEDAZY
prawdanonstop
4 lata temu
Żuj gumę po jedzeniu - w reklamie. Korporacje wszystko zrobią , żeby wcisnąć kit ludziom.
Najnowsze komentarze (64)
fse
4 lata temu
Walcza z praktycznie nieszkodliwą trawką która popala 2-3 mln. Polaków a tymczasem 100% populacji truje sie na potęgę żywnościa ,kosmetykami,"lekami".najpierw zremy trucizne a potem płacimy za leczenie.Idealny dil.
kwch
4 lata temu
Dużo żuję gumy do żucia, odstresowuje mnie to. Czasem w ciągu dnia po 7-8 drażetek. I tak od kilku lat. Nie mam żadnych problemów. To tak w temacie różnic teorii i praktyki.
...
4 lata temu
Czekam, aż pojawią się wydania o szkodliwej witaminie c i a.
Lidka
4 lata temu
Ten biały proszek można znaleźć również w nowoczesnych, nieprzypalających i "lepszych" patelniach, garnkach. Wygląda jak nakrapiany teflon. Niestety jest on bardzo szkodliwy i nawet z takiej patelni przedostaje się do żywności. Robiliśmy badania laboratoryjne na uczelni więc mogę potwierdzić. Ten dwutlenek najlepiej sprawdza się w panelach słonecznych.
Guma do żucia
4 lata temu
Wszyscy smutni jesteście
ADA
4 lata temu
Gumy nie musimy żuć, ale reklama w TV z piękna brunetką, która ma białe zęby po kawie, zrobiła swoje.Uważam ,że powinien być zakaz reklamy tego typu produktów. Nie mówiąc o suplementach diety, które robią więcej krzywd niż pożytku KROPKA
badass
4 lata temu
I have come here to chew bubblegum and kick ass... and I'm all out of bubblegum.
APTEKARZ
4 lata temu
DWUTLENEK TYTANU JEST W OTOCZKACH WIELU LEKÓW!!!!!!
bDUzcYHL
BNH
4 lata temu
JAK JEST TAKA NIEBEZPIECZNA TO NIECH ZAPRZESTANA PRODUKCJIE A NIE LUDZI STRASZA PISZAC TAKIE ARTYKULY!!!!
123
4 lata temu
Czekam na artykuł o szkodliwości Wit C.
Wanda
4 lata temu
To po co jeść te niemieckie żarcie!
zoha
4 lata temu
i w tabletkach (leki i suplementy) - do tego aspartam i...... NA ZDROWIE!
zawer
4 lata temu
Sskoro występuje na etykietach to znaczy ,że jest szkodliwe? A kto spozywa etykiety?
Werbus z grub...
4 lata temu
My sam na Hajmacie w Katowicach kałgumy ni jemy my sam momy dość wurstu i kiełbasy eli gorzoły ino niech Polska nom łoddo pijonse za wongel to jus bydzie blank gynał. To pysk lutkowie na te wypasione paski.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić