REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 6 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski28.06.19 (15:28)

Nie chcieli ich w Niemczech. Prawicowi politycy przyjadą do Szczecina

Skrajnie prawicowi politycy z partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) spotkają się w weekend w hotelu w Szczecinie. Przyjechali do Polski, bo w Niemczech nie chciał ich przyjąć żaden hotel.
John Macdougall / East News

Politycy Alternatywy dla Niemiec mieli obradować w marcu. Wynajęli już hotel, ale jego właściciel postanowił anulować umowę. Obawiał się nagłośnienia sprawy przez media i akcji protestacyjnych. Spotkanie przełożono na maj, ale i ono ostatecznie nie doszło do skutku.

Gościnę politycy AfD znaleźli w końcu w Szczecinie. Partia budzi kontrowersje ze względu na stosunek do Polski i nazistowskiej przeszłości Niemiec. Alexander Gauland, wiceszef ugrupowania, twierdzi, że nasi zachodni sąsiedzi powinni być dumni z osiągnięć Wermachtu. Inny członek AfD, Kay Nerstheimer, zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku link do filmu obwiniającego Polskę o wybuch II wojny światowej.

REKLAMA

Polscy politycy są oburzeni. Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że liczy na interwencję Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Z kolei Sylwester Chruszcz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, mówi o "dziwnej sytuacji" i "wydarzeniu bez precedensu".

Zobacz też: Lekarze przechytrzyli nazistów

To jest chichot historii, że w Szczecinie ma obradować partia, której niektórzy politycy sławią żołnierzy Wermachtu – powiedział Sylwester Chruszcz, cytowany przez portal wszczecinie.pl.

Alternatywa dla Niemiec powstała w 2013 roku. W wyborach w roku 2017 jako pierwsze w historii ugrupowanie eurosceptyczne i antyimigranckie dostała się do Bundestagu. Zdobyła 12,6 proc. poparcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij