MD| 

Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy są otwarte 5 kwietnia?

0

Czy w niedzielę 5 kwietnia 2020 sklepy są otwarte? W tym roku pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń dotyczących handlu. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, czy w tę niedzielę będzie możliwość zrobienia zakupów.

Czy 5 kwietnia zrobimy zakupy?
Czy 5 kwietnia zrobimy zakupy? (PAP, Paweł Supernak)

Mamy bardzo dobre informacje dla wszystkich, którzy 5 kwietnia chcą wybrać się na zakupy. W niedzielę sklepy będą otwarte. Oznacza to, że w ten dzień będziemy mogli udać się do wszystkich większych supermarketów, jak chociażby Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Kaufland czy Carrefour, ale i do mniejszych sklepików osiedlowych.

W 2020 roku wprowadzono jeszcze większe restrykcje dotyczące handlu. Ograniczenia dotyczą funkcjonowania sklepów w niedziele. W kwietniu tzw. niedziele handlowe wypadną tylko dwa razy - 5 i 26 kwietnia, czyli w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele obowiązywać będzie zakaz handlu.

12 i 19 kwietnia nie będzie możliwości zrobienia zakupów? Zakaz handlu nie oznacza, że w pozostałe niedziele kwietnia absolutnie nie zrobimy zakupów. Te większe supermarkety będą pozamykane, jednak w potrzebie będziemy mogli wybrać się do mniejszych sklepików osiedlowych, w których za kasami stają sami właściciele.

Zobacz także: Adam Bodnar o "kneblowaniu ust" lekarzom

5 kwietnia. W jakich godzinach zrobimy zakupy?

5 kwietnia w wielu sklepach Biedronki będziemy mogli zrobić zakupy od 8:00 do 20:00, z kolei sklepy sieci Lidl będą czynne przeważnie do godz. 20:00 lub 21:00. Niektóre sklepy Tesco będą otwarte nawet do 22:00, z kolei w większości Żabek zrobimy zakupy w godz. 6:00-23:00.

Nim wybierzemy się na zakupy, warto zweryfikować godziny funkcjonowania sklepów. Nie wszystkie placówki danych marek otwierają się i zamykają o jednakowej godzinie. W okresie pandemii koronwirusa wprowadzane są też zmiany w funkcjonowaniu sklepów, wobec tego warto na bieżąco śledzić komunikaty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić