Niemcy boją się o pracę. Chodzi o imigrantów

32

Od 2013 r. bezrobocie w Niemczech systematycznie spada. Jednak teraz tamtejszy rząd spodziewa się wzrostu liczby bezrobotnych. Powodem ma być gwałtowny napływ uchodźców.

Niemcy boją się o pracę. Chodzi o imigrantów
(Forum)

Tylko w ubiegłym roku do Niemiec przybyło ponad milion imigrantów. Rząd planuje wysłać ich do pracy, by zminimalizować wydatki socjalne. W akcję włączyła się kanclerz Angela Merkel, chcąca skłonić niemieckich przedsiębiorców do zaoferowania imigrantom większych możliwości w sferze szkolenia zawodowego i zatrudnienia.

Według "Bild" Merkel spotka się z szefami niemieckich koncernów. Chce zachęcić ich do zatrudniania imigrantów. Do rozmów miałoby dojść 14 września.

Urząd kanclerski nie potwierdza jednak tych doniesień. Jednak według bulwarówki "Bild" do rozmów zaproszono szefów Siemensa, Opla, Volkswagena, koncernu chemicznego Evonik i spółki energetycznej RWE.

Szacunki niemieckiego resort finansów nie są najlepsze. Według jego obliczeń w 2017 r. bezrobocie w kraju wzrośnie średnio w skali rocznej od 110 tys. do 2,86 mln osób. W 2020 r. liczba bezrobotnych ma wynieść już 3,1 mln.

Autor: Sylwia Owca

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić