Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Niemcy edukują uchodźców na temat seksu

34

Niemieckie Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej chwali się najnowszą stroną internetową na temat edukacji seksualnej. "Moje ciało - słowami i obrazem" to kompendium wiedzy na temat seksu w Niemczech i nie tylko. Strona ma również edukować uchodźców na temat tego, jakie zachowania seksualne stanowią naruszenie prawa.

Niemcy edukują uchodźców na temat seksu
(Shutterstock.com)

Zainteresowani znajdą tu wszystko, czego chcieli wiedzieć o seksie, ale wstydzili się zapytać. Strona dostępna jest w 12 różnych językach, w tym po angielsku, polsku czy arabsku. Przeczytacie tu o tym, czym jest seks, jak zaplanować ciążę oraz jak rozpoznać typowe infekcje narządów płciowych. Oprócz tego strona zawiera mnóstwo informacji na temat życia w związku, seksualności człowieka oraz obowiązującego w Niemczech prawa i przepisów związanych z seksem.

*W mediach trwa spór, dlaczego zdecydowano się stworzyć tego typu witrynę. *Jedni twierdzą, że to doskonałe narzędzie do edukowania obywateli, szczególnie tych młodszych. Będą mogli oni poszerzyć wiedzę wyniesioną z lekcji na temat przystosowania do życia w rodzinie.

Inni, że to wyjście naprzeciw problemom, z jakimi ostatnio borykają się Niemcy. Sprawa dotyczy masowego napływu do uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. Ludzie przybywający do Europy wychowani są w zupełnie innej kulturze, inaczej rozumieją seksualność i często nie wiedzą, że czyny których się dopuszczają, są traktowane w tutejszych systemach prawnych jako przestępstwa. "Moje ciało - słowami i obrazem" ma im pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Strona jest przyjazna użytkownikowi - czytelna, podzielona na zrozumiałe sekcje i dostosowana do potrzeb osób niewidomych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić