o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Niemcy edukują uchodźców na temat seksu

23
Podziel się

Niemieckie Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej chwali się najnowszą stroną internetową na temat edukacji seksualnej. "Moje ciało - słowami i obrazem" to kompendium wiedzy na temat seksu w Niemczech i nie tylko. Strona ma również edukować uchodźców na temat tego, jakie zachowania seksualne stanowią naruszenie prawa.

Niemcy edukują uchodźców na temat seksu
(Shutterstock.com)
bESOKCCZ

Zainteresowani znajdą tu wszystko, czego chcieli wiedzieć o seksie, ale wstydzili się zapytać. Strona dostępna jest w 12 różnych językach, w tym po angielsku, polsku czy arabsku. Przeczytacie tu o tym, czym jest seks, jak zaplanować ciążę oraz jak rozpoznać typowe infekcje narządów płciowych. Oprócz tego strona zawiera mnóstwo informacji na temat życia w związku, seksualności człowieka oraz obowiązującego w Niemczech prawa i przepisów związanych z seksem.

*W mediach trwa spór, dlaczego zdecydowano się stworzyć tego typu witrynę. *Jedni twierdzą, że to doskonałe narzędzie do edukowania obywateli, szczególnie tych młodszych. Będą mogli oni poszerzyć wiedzę wyniesioną z lekcji na temat przystosowania do życia w rodzinie.

bESOKCDb

Inni, że to wyjście naprzeciw problemom, z jakimi ostatnio borykają się Niemcy. Sprawa dotyczy masowego napływu do uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. Ludzie przybywający do Europy wychowani są w zupełnie innej kulturze, inaczej rozumieją seksualność i często nie wiedzą, że czyny których się dopuszczają, są traktowane w tutejszych systemach prawnych jako przestępstwa. "Moje ciało - słowami i obrazem" ma im pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Strona jest przyjazna użytkownikowi - czytelna, podzielona na zrozumiałe sekcje i dostosowana do potrzeb osób niewidomych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESOKCDC
KOMENTARZE
(23)
Akan
5 lata temu
W swoim kraju grozi im kara za gwałt,czy nawet przebywanie w towarzystwie osoby niespokrewnionej a mimo to jak przyjdzie co do czego to walą w kakao jak złoto-dziewczyna żeby mogła wyjść za mąż musi być dziewicą.Tam chodzą ubrani od stóp po czubek głowy z powodu religii i z upałów,jak przyjeżdżają gdzie indziej i zobaczą choć kawałek gołego ciała to się im wydaje że źli ludzie tam są,ale jednocześnie uważają że skoro taka goła chodzi to sama się prosi.Z resztą u nas też sądy podczas procesów biorą pod uwagę czy dziewczyna nie była prowokująco ubrana.Jak przyjeżdżasz do danego kraju to musisz się dostosować do praw tam panujących.Jak się nie podoba do widzenia i szukaj miejsca w którym będzie ci lepiej
CNNN
5 lata temu
Szykuja sie wielkie zmiany na miare Rewolucji Pazdziernikowej w Rosji . Tego jeszcze nie bylo zeby bez walki tylko od strony policznej zajac sie Islamizacja Europy . Kopacz chciala na probe sprowadzic na glowy Polakow 100 tysiecy Islamistow . PO KOD Palikot Michnik Peru Nowoczesna Do Diabla
Cykośnik
5 lata temu
POkazują w POradniku że smycz i obroża nie koniecznie jest tylko do wyprowadzania psa. kajdanki nie tylko dla POlicji. To są POdstawowe wartości europejskie.
bESOKCDD
sifrdi
5 lata temu
Powinni im puszczać im niemiecki pornuchy. a może lepiej nie.
szef
5 lata temu
Ubrać kozy w staniki i majtki żeby nie prowokowały bo znów będzie wina kóz a nie czekoladowego amatora wymuszonej zabawy.
gdfgf
5 lata temu
ja gut ,ja gut-kuz...wa skąd ja ci jagód w zimie wezme?????
mmm
5 lata temu
Plyneli z kasa,najlepszymi telefonami,nawigacja,wiedzieli co moga dostac w kazdym kraju Europy...a nie doczytali czego im nie mozna????
azaf666
5 lata temu
Das is gut das is das dupcis is fantastis :)
darek
5 lata temu
Widziałem kiedyś niemiecki film o miłości, znaczy dotyczący seksualności. Poza edukacją, to poezja normalnie słuchać tak ciepłego, subtelnego, romantycznego języka. Gut, Helga, gut, jetzt...
musti
5 lata temu
hehe.. oni są naprawdę beznadziejni.. myślą że stroną edukacyjną zmienią ich kulturę wpojoną przez całe ich życie.. że zmieni to stosunek i szacunek do kobiet itd.. Ośmieszają się. Oni mają inne wartości jak my Europejczycy i nikt tego nie zmieni żadną edukacją. Jedynie kary i restrykcje coś mogą wnieść. Nieznajomość prawa i dobrych obyczajów nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności. Nie dajmy się wrobić w takie bagno i chrońmy swoich wartości. Boże chroń Polskę i Polaków!
joj
5 lata temu
Ilu arabów odwiedza tą stronę? i co zrozumieli jak nie umieją czytać?
goscxl
5 lata temu
raczej powinni ich uczyć podstaw cywilizacji i prawa . kodeksu karnego., kodeksu drogowego.
eldocent
5 lata temu
Nie potrzeba być z Bliskiego Wschodu, by wierzyć w kapustę. Dobrze, że jest po polsku, może będzie mniej aborcji.
bESOKCDv
wow
5 lata temu
No , bardzo dobrze edukują , widać mają w tym jakiś cel.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić