o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Niemcy grodzą Polskę. Zdumiewające słowa SG

359
Podziel się

Jak informowało w środę o2, decyzją władz kraju związkowego Brandenburgia w najbliższych dniach na polsko-niemieckiej granicy ma zostać postawiony płot o długości 120 km. Niemcy chcą, aby ogrodzenie powstrzymało napływ dzików zarażonych afrykańskim pomorem świń, który przetacza się przez Polskę. W sprawie wypowiedział się przedstawiciel Komendy Głównej Straży Granicznej.

Niemcy grodzą Polskę. Zdumiewające słowa SG
(East News, Robert Stachnik/REPORTER)
bDSTHuPp

Pomysł Niemców skomentowały polskie służby. Aby dowiedzieć się więcej na temat ruszającej na dniach budowy płotu pod napięciem, nasza redakcja skontaktowała się z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Jak udało nam się ustalić, polskie służby nie znają szczegółów dotyczących planu samej konstrukcji, a wiedzą jedynie, że takowa ma powstać.

Strona niemiecka nie ma obowiązku informować nas o przebiegu budowy, jeśli płot nie znajduje się w odległości bliższej niż 5 metrów od polskiej granicy – powiedziała w rozmowie z o2 por. SG Joanna Rokicka z zespołu prasowego Komendy Głównej Straży Granicznej.

O długi na 120 km płot zapytaliśmy też Główny Inspektorat Weterynarii. Do tej pory nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi, która zawierałaby informacje o tym, kiedy dokładnie powstanie ogrodzenie, jakie miejscowości znajdą się na jego trasie oraz do kiedy będzie ono stało przy granicy z Polską.

bDSTHuPr
Zobacz także: Zobacz też: ASF i odstrzał dzików. Kołodziejczak: "Myśliwi są hobbystami, należy zaangażować służby"

Niemcy chcą zapobiec rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń. Opracowany plan zakłada, że dzięki ogrodzeniu możliwe będzie ograniczenie liczby chorych dzików przedostających się na terytoria niemieckie graniczące z Polską.

W walce z ASF powinniśmy spróbować wszystkich środków. W związku z bliską i niezwykle dynamicznie rozwijającą się epidemią w województwie lubuskim, po intensywnych konsultacjach (...) postanowiliśmy teraz, lokalnie i przez ograniczony czas, zastosować przenośne płoty wzdłuż wałów przeciwpowodziowych – poinformowała minister zdrowia Brandenburgii Ursula Nonnenmacher.

bDSTHuPx

Płot ma rozciągać się wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej. Władze niemieckie twierdzą, że ogrodzenie zostanie postawione tylko na okres tymczasowy. Koszt budowy wyniesie około 200 tys. euro.

Jest to jeden z wielu wdrażanych przez nas środków zapobiegawczych - stwierdziła szefowa resortu zdrowia Brandenburgii.

Afrykański pomór świń grasuje w Polsce. Według najnowszych statystyk opublikowanych przez Głównego Lekarza Weterynarii liczba zarażonych zwierząt wciąż rośnie. Od 14 do 15 grudnia potwierdzono 53 przypadki wystąpienia choroby. 48 zarażonych świń stwierdzono w wojewódzkie lubuskim, zaledwie 40 km od granicy z Niemcami. 3 przypadki odnotowano też w województwie wielkopolskim i 2 w dolnośląskim.

bDSTHuPy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDSTHuPS
KOMENTARZE
(359)
Knebel
rok temu
W budowie płotów pod napięciem i piecach do spalania materiałów organicznych Niemcy zawsze byli dobrzy.
wert
rok temu
Dziki rzuciły się w pław przez rzeki hahaaa ;)
WER
rok temu
JA proponuję zamknąć wszystkie granice z Polską!!!!wprowadzić wizy!!przywrócić kontrole graniczne!!!!,<<<od zaraz!!!!
bDSTHuPT
hmm
rok temu
Ogrodzenie 120 km za 200 000 € ? Polacy to by pewnie wycenili je na kilka milionów euro...
STOP GŁUPOCIE
rok temu
Żenadą jest pozostawienie bez napiętnowania działań tzw ekologów. Ich głupota związana z blokowaniem odstrzału dzików zbiera obecnie swoje żniwo.
Najnowsze komentarze (359)
rhrhrhrhrhrh
rok temu
Build the wall!
Zocha
rok temu
To nie jest płot,zaledwie płotek.Czy oni mają pojęcie o sile dzika?
Sołtys
rok temu
Nie płot ale ekolodzy jak tak im zależy na dziejach niech stoją i je przepędzają je za wschodnią granicą skąd przyszły proponujemy przy pomocy gałązki oliwnej MOŻE ZWIERZAKI ICH BĘDĄ SŁYCHAĆ
Gabriel
rok temu
Mają rację. Po co w Berlinie stawiać mur jak można tuż przy granicy przed epidemia PIS-u
Adyge
rok temu
I dobrze że się oddzielają przynajmniej HIV z lgbtlandu nie przyjdzie . Mam nadzieję że Biedroń zostanie po drugiej stronie
Ali baba
rok temu
Boją się aby inzyniery nie uciekali
faxmożesz
rok temu
na około do gwiazd... teraz jak bym miał zaczynać to bym wmówił że pewnie wiesiek przyjechał najgożej zacząć a najlepiej bez zmian nie przyjdę
faxmożesz
rok temu
na około do gwiazd... teraz jak bym miał zaczynać to bym wmówił że pewnie wiesiek przyjechał najgożej zacząć a najlepiej bez zmian nie przyjdę
bDSTHuPL
faxmożesz
rok temu
na około do gwiazd... teraz jak bym miał zaczynać to bym wmówił że pewnie wiesiek przyjechał najgożej zacząć a najlepiej bez zmian nie przyjdę
***
rok temu
dziwny jest ten świat.. jak by to pokazać ja nie mam nic powiedzenia... właśnie to jest dziwne ale luzne gadki nocą. do końca nie ma problemu poczytam i powiem jak to jest zrobine.
***
rok temu
dobra może tak znać szczegóły jak to jest zrobione...
koło
rok temu
prawdopodobnie jest na podtrzymaniu informacjami jak to jest zrobione, i dla tego nie przekracza granic... ale nie wiem co on planuje bo ostatnio miewa wyskoki ale dowiaduje się że podwykonawca nie co robić.. pewnie zajmie się urodą tak jak myśli. sam sobie tak robi a nikt nie pozwoli się tak ogradzać.
koło
rok temu
prawdopodobnie jest na podtrzymaniu informacjami jak to jest zrobione... chyba ładnie musi to wyglądać..
Koło fortuny
rok temu
Niemcy stawiają a Polacy będą demontować tak jak panele słoneczne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić