Niemcy pouczają Polskę w sprawie aborcji. "Powrót do średniowiecza"

53

SPD nawołuje do liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce.

Elke Ferner
Elke Ferner (Facebook.com)

Głos w sprawie sytuacji w Polsce zabrała Elke Ferner, przewodnicząca grupy roboczej kobiet SPD. Niemiecka polityk wyraziła zaniepokojenie linią rządu Prawa i Sprawiedliwości, która jej zdaniem jest wymierzona przeciw polskim kobietom. Jej wypowiedź oraz analiza zmian w Polsce została opublikowana na stronie Jugenfreiheit.

Prawa kobiet są prawami człowieka i to obejmuje prawo do decydowania o swoim ciele. Po wprowadzeniu całkowitego zakazu aborcji Polsce grozi powrót do średniowiecza. Tylko zamożne kobiety będzie stać na egzekwowanie prawa do samostanowienia za granicą. Natomiast ubogie kobiety ryzykują zdrowie, a nawet życie w obskurnych warunkach. Ze względu na planowane kary utrzymywanie (aborcji) w tajemnicy będzie uciążliwe dla wszystkich kobiet - powiedziała.

Niemieccy socjaldemokraci są oburzeni ideą karania kobiet za dokonanie aborcji. Krytykują również zaangażowanie polskiego episkopatu w sprawy dotyczące zdrowia i życia kobiet. Elke Ferner podkreśla również, że jeśli rząd chce przekonać Polki do rodzenia niepełnosprawnych dzieci, powinien zagwarantować większe wsparcie finansowe dla rodzin wychowujących takie dzieci.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić