Niemieckie autostrady pozostaną darmowe? KE ma uwagi

10

Od pewnego czasu mówiło się o tym, że niemieckie autostrady przestaną być darmowe dla cudzoziemców. Ostatnie doniesienia z Brukseli są na szczęście o wiele bardziej optymistyczne.

Niemieckie autostrady pozostaną darmowe? KE ma uwagi
(Wikipedia/Benutzer Jensflorian CC BY-SA 3.0)

Na system opłat proponowany przez Niemcy nie zgadza się Komisja Europejska. Zakłada on bowiem wprowadzenie płatnych autostrad, ale tylko dla cudzoziemców. Jak podaje serwis thelocal.de, według instytucji wprowadzenie go byłoby jawną dyskryminacją mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej.

Pojawienie się opłat zostało przegłosowane w Bundestagu w ubiegłym roku. Organy unijne są jednak nieugięte i Niemcom dano dwa miesiące na zmianę uchwalonego prawa. W przeciwnym razie KE poda naszego zachodniego sąsiada do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Opłaty miałyby być uiszczane przez wszystkich użytkowników autostrad. Chodzi tu o ok. 100 euro za 12 miesięcy (ok. 440 zł). Niemcy byliby jednak na tyle uprzywilejowani, że na koniec roku dostawaliby zwrot tego kosztu w formie ulgi podatkowej. Osoby przyjezdne nie mogłyby na to liczyć.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić