o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nietypowy problem kanadyjskiego wojska: "Powinniśmy zatrudnić 12-latka"

89
Podziel się

Przez trzy lata żołnierze zastanawiali się, co się dzieje. Ich bazy wojskowe zaczęli masowo odwiedzać ludzie wpatrzeni w ekrany telefonów komórkowych. Za każdym razem mieli jedną odpowiedź. W sprawę zaangażowano Narodową Służbę Śledczą kanadyjskich sił zbrojnych.

Nietypowy problem kanadyjskiego wojska: "Powinniśmy zatrudnić 12-latka"
(iStock.com, PaulMcKinnon)
bDnuiaxx

Wszystko zaczęło się na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku. Właśnie od tamtego czasu w kanadyjskich bazach wojskowych zaobserwowano dziwne zjawisko. Regularnie dochodziło do zatrzymań cywilów, którzy zachowywali się w podejrzany sposób.

Wizyty odbywały się o wszystkich możliwych porach dnia i nocy. Wszyscy nieproszeni goście podawali to samo wyjaśnienie. Tłumaczyli, że grają w Pokemon GO. Na początku wojskowi zupełnie nie rozumieli, z czym mają do czynienia. Wśród zatrzymanych była m.in. matka z trojgiem dzieci, które próbowały wspiąć się na jeden z czołgów. Ich opiekunka była zajęta grą.

Rodzinna rywalizacja. Innym razem żołnierzy zaniepokoił mężczyzna, który siedział w samochodzie zaparkowanym przed bazą. Po wylegitymowaniu okazało się, że chciał zdobyć więcej punktów w grze niż jego dzieci.

bDnuiaxz
Zobacz także: Zobacz też: Kto zarabia na Pokemon GO?

Kanadyjskie wojsko potrzebowało trzech lat. Pod koniec 2019 roku armia udostępniła wewnętrzną korespondencję dotyczącą Pokemon GO. Okazało się, że w rozwiązywanie problemu zostali zaangażowani m.in. funkcjonariusze policji i eksperci do spraw bezpieczeństwa. Jak informuje "The Globe and Mail", cała dokumentacja zawierała łącznie aż 471 stron.

– Powinniśmy zatrudnić 12-latka, który nam w tym pomoże – miał skarżyć się Avid Levenick, ekspert ds. bezpieczeństwa w bazie wojskowej w Borden.

Cywile tłumaczyli, że na terenie bazy znajdują się Poke Gym i Poke Stop. Żeby zrozumieć, o co im chodzi, trzej policjanci z zespołu badającego sprawę musieli zainstalować grę. Wysłano ich, żeby spacerowali z telefonami i uczyli się zasad gry.

bDnuiaxF

Kanadyjscy wojskowi są podzieleni w kwestii gry. Urzędnicy z bazy w North Bay złożyli nawet oficjalną skargę do firmy Niantic Inc, czyli twórcy popularnej aplikacji. To jednak jedyne działania, jakie kanadyjska armia podjęła w związku z tajemniczymi wizytami cywilów w bazach.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDnuiaya
KOMENTARZE
(89)
afera
11 miesięcy temu
To niech do nas przyjadą i do sejmu wejdą (PEŁNY PAKIET) zdobędą
Nicky
11 miesięcy temu
Dziwne to wojsko, można ot tak sobie wejść na teren bazy i spacerować sobie bez poważnych konsekwencji? Czy Kanada jest w NATO?
zorro
11 miesięcy temu
na zdjęciu tym dwóm to przydały by sie dodatkowe ćwiczenia.
bDnuiayb
inkwizytor
11 miesięcy temu
takie punkty powinny być na samym środku dróg ekspresowych i autostrad
Rem
11 miesięcy temu
A serwery rejestrują wszystko, co widział telefon. Parę lat temu w Polsce nawet mostu czy dworca kolejowego nie wolno było fotografować, a tam w bazie wojskowej łapią Pokemony... cóż, mam nadzieję, że sojusz z nimi nie jest dla nas zbyt braterski..
Najnowsze komentarze (89)
Bogusia
11 miesięcy temu
A ja mieszkam w Kanadzie i nigdy o tym nie slyszalam !!!
szanghaj
11 miesięcy temu
wystarczy zobaczyć kogo zatrudnia Niantic
GJW
11 miesięcy temu
To co nie mają tam ogrodzenia i wartowników :-) To były wizyty. Przynajmniej niektóre osoby dzieci i dorośli potwierdzili przypuszczenia, że są tam żołnierze i sami potwierdzili, że to teren wojskowy :-) Lepsi niż wywiad i harcerze :-)
xxx
11 miesięcy temu
U nas w sejmie jest pełno pokemonów ,niech przyjadą i zbiorą.
onyx
11 miesięcy temu
...jaki premier takie wojsko...
John
11 miesięcy temu
Kanada na wypadek aneksji przez wojska rosyjskie ma uzbrojenie .tabliczki na drzwi wejściowe z napisem PRYWATNE
12345
11 miesięcy temu
szukamy normalnych ze świecą
12345
11 miesięcy temu
szukamy normalnych
bDnuiaxT
kol90
11 miesięcy temu
A już mieli nadzieję że złapią zielonych ludzików he he he !
segudo
11 miesięcy temu
szpiegowanie dzięki umieszczaniu pokemonów w bazie
Paw
11 miesięcy temu
Patrze na to zdjecie i widze 5 osobnikow czekajacych na egzekucje :)
zcx
11 miesięcy temu
Super armia u nas jest podobnie.
Chicago Jake
11 miesięcy temu
Kanada to dziwny kraj i Amerykenie maja rację - są INNI!!! hahaha
WORLDAGENT000
11 miesięcy temu
DLA KOGO PORACUJE TA FIRMA? = JEST WROGIEM NATO!!! >>> Urzędnicy z bazy w North Bay złożyli nawet oficjalną skargę do firmy Niantic Inc, czyli twórcy popularnej aplikacji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić