Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Niezwykła przyjaźń. Pies i gołąb są nierozłączni

80

Gołąb, który nie potrafi latać i pies, który nie może chodzić, stały się gwiazdami internetu. Wszystko za sprawą niezwykłej przyjaźni, która ich połączyła. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niezwykła przyjaźń. Pies i gołąb są nierozłączni
(Facebook.com, The Mia Foundation - Love For Mia)

Gołąb Herman i pies Lundy są podopiecznymi amerykańskiej organizacji The Mia Foundation, która ratuje zwierzęta z wadami wrodzonymi. Mimo że zwierzaki są przedstawicielami zupełnie różnych gatunków, szybko zostały najlepszymi przyjaciółmi.

Herman został znaleziony ponad rok temu, gdy nieruchomo siedział na chodniku. Gołąb nie mógł latać i groziła mu eutanazja, ale na szczęście z pomocą przyszli przedstawiciele fundacji, którzy postanowili się nim zaopiekować.

Lundy jest szczeniakiem rasy chihuahua. Trafił do fundacji, gdy miał 4 tygodnie. Hodowca oddał go, ponieważ pies ma niedowład tylnych łap i nie może chodzić.

Zobacz także: Pies i salto na kanapie. Wszystko nagrała domowa kamera

Pies i gołąb od razu się polubili

Organizacja udostępniła zdjęcia, na których widać, jak zwierzaki bawią się i przytulają. Od tamtej pory ludzie z różnych zakątków świata zalewają skrzynkę odbiorczą fundacji, przekazując darowizny i prosząc o adopcję Lundy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nigdy nie wyobrażałam sobie, że zdjęcia Lundy i Hermana poruszą tak wielu ludzi! Mam łzy w oczach, gdy myślę, że nasz mały Hermam jest teraz znany na całym świecie! Byłam nazywana szaloną za to, że utrzymywałam go przy życiu i próbowałam uczynić jego życie szczęśliwym. Jego życie też ma sens. A Lundy… cóż, kto by nie pokochał tej małej kruszynki? - napisała na Facebooku założycielka The Mia Foundation, Sue Rogers.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić