o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Norwegowie zamknęli stolicę przed autami z dieslem

8
Podziel się

Zakaz obowiązuje w Oslo od wtorku 17 stycznia. Wszystko przez smog.

Korek na ulicy
Korek na ulicy (Fotolia, zuchero)
bEDBJzrF

*Restrykcje potrwają co najmniej dwa dni. *W czwartek stan powietrza ma się poprawić. Każdy, kto nie dostosuje się do zarządzenia władz Oslo, może zostać ukarany mandatem w wysokości 1500 koron (ok. 725 zł).

To pierwszy taki zakaz w Norwegii na miejskich drogach. Wyłączono spod niego jednak samochody służb publicznych, wykorzystywane do celów komercyjnych i hybrydy z silnikami diesla. Silniki Diesla emitują mniej dwutlenku węgla, ale w zamian produkują więcej szkodliwego dwutlenku azotu.

bEDBJzrH

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Co wiesz o Norwegii?

bEDBJzsi
KOMENTARZE
(8)
tatkoo
5 lata temu
Ciekawe jak zaopatrzą centrum w żywność itp, dostawcze auta to diesle.
taaaa
5 lata temu
rozumiem że skoro dieslem nie będzie można jeździć po mieście to podatki drogowe spadną diametralnie dla właścicieli tego typu samochodów
san
5 lata temu
Diesle i to nawet te nowe to syf jakich mało. Wystarczy popatrzyć co leci z rury wydechowej przy ruszaniu i przy zmianie biegu. Nowe są jeszcze gorsze od starych bo cząstki spalin są znacznie lżejsze i mniejsze niż w starych a przez to zamiast opadać na ziemię unoszą się długo w powietrzu i z łatwością przechodzą do organizmu przez błony komórkowe. Produkcja diesli osobowych powinna być ZAKAZANA!
bEDBJzsj
Ale jak to, d...
5 lata temu
Im też Unia dowali kary finansowe za smog? W naszych nieszczęśliwych krajach euroterror pełną, komuszą gębą,
tom
5 lata temu
@renizjuszczyc - a jaki jest podstawowy problem biedoty obojętnie czy w Polsce czy w Norwegii? Nie chce jej się pracować i pije za dużo alkoholu...
paweł
5 lata temu
Najbardziej trujące są benzyniaki z bezpośrednim wtryskiem.
renizjuszczyc
5 lata temu
Przecież wiadomo ,że starymi samochodami które nie spełniają norm poruszają się biedacy. Wkrótce ktoś wpadnie na pomysł żeby biedote zamknąć w podziemnych kanałach aby bogatym nie przeszkadzała. Przecież to biedota pali śmieci i najtańsze paliwo w piecach, biedota nie segreguje śmieci do pięciu pojemników bo nie ma miejsca w domu i biedota nie czyta ksiazek, nie chodzi do teatru i ogólnie nie robi nic żeby wspomagać finansowo lewicowych artystów. Kto biedny won poza miasto! Miasto dla bogatych!
Tylko
5 lata temu
Dwa dni na pewno załatwi sprawę.Będzie można odetchnąć pełną piersią
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić