Wróć na

Nowe obowiązkowe wyposażenie auta od 2018 roku

216
Podziel się

Do obowiązkowego wyposażenia nowego samochodu już niedługo dojdzie kolejna pozycja. Tym razem chodzi o system powiadamiania o wypadku.

Nowe obowiązkowe wyposażenie auta od 2018 roku
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)
bCNYEECt

*Zasada działania systemu jest prosta. *Czujniki specjalnego urządzenia wykryją nagłą utratę prędkości czy wystrzelenie poduszek i wyślą sygnał do służb ratunkowych. Osoba przyjmująca takie zgłoszenie otrzyma informację o naszym położeniu, kierunku, w którym podróżowaliśmy, liczbie pasażerów, a nawet rodzaju paliwa używanego przez auto. Dzięki temu zaoszczędzony zostanie czas potrzebny na wezwanie pomocy.

Ten ratujący życie system został właśnie wprowadzony w Słowenii. Jak podaje serwis euronews.com tamtejsze służby są już w pełni gotowe na odbiór komunikatów pochodzących z aut.

*Urządzenie będzie obowiązkowe w nowych autach od kwietnia 2018 roku. *Taką uchwałę podjęli w 2015 roku przedstawiciele Unii Europejskiej. Nowinka dołącza zatem do obowiązkowych elementów wyposażenia takich jak poduszki powietrzne, system ABS, ESP oraz czujniki ciśnienia opon. Warto dodać, że wiele aut dostępnych w salonach już od jakiegoś czasu potrafi samodzielnie wzywać pomoc.

bCNYEECv
bCNYEECW
KOMENTARZE
(216)
jaca
4 lata temu
gps we wszystkich autach bedzie mozna sprawdzic w jakim czasie przejedziesz dany odcinek drogi i gdzie sie znajdujesz.totalna inwigilacja pod plaszczykiem demokracji i dobra dla wszystkich.
Realista
4 lata temu
Pierwsza dojedzie laweta.
GUN-freedom
4 lata temu
Nowe urządzenia ratują życie? NIE!!! Ratują budżety bankrutującej UE!
bCNYEECX
ZastanowSie
4 lata temu
Tak właśnie rozpoczyna się totalna inwigilacja - małymi kroczkami, żeby baranki się nie buntowały. Najpierw system rzeczywiście będzie wysyłał położenie tylko w razie wypadku - to fakt. Później powiedzą wam, że dla poprawy bezpieczeństwa będziemy stale monitorować prędkość samochodu i od razu wysyłać mandaty tym, którzy do ograniczeń się nie stosują - oczywiście ubierzemy to w ładny PR i baranki to kupią. Następnie zaczniemy czipowanie ludzi. Z początku zwykłe dane - taki elektroniczny dowód. Potem dodamy "funkcje powiadamiania o wypadku" - w przypadku powiedzmy zatrzymania akcji serca wyślemy informacje do służb ratunkowych - podobnie jak w przypadku samochodów ładny PR wystarczy, żeby nasze stadko baranków dało się przekonać, że to dla ich dobra. Już tylko krok aby wprowadzić całkowite śledzenie - same plusy! No bo zobaczcie - możemy w każdej chwili zlokalizować każdego człowieka tak więc koniec zaginięć, porwań. A teraz zastanów się czy chcesz być tym barankiem :)
mm
4 lata temu
A co będzie,jak nikt nie ucierpi w kolizji i nikt nie będzie chciał wzywać pomocy,a karetka przyjedzie?Kto zapłaci za nieuzasadniony wyjazd ekipy ratunkowej?Bo takich sytuacji będzie sporo.
Najnowsze komentarze (216)
mg
4 lata temu
Pod płaszczykiem "bezpieczeństwa" wciska się nam inwigilację. Po tym jak chcą wiedzieć co i za ile kupujemy przez wmuszanie kart zbliżeniowych, teraz chcą wiedzieć gdzie jeździmy. To bardziej chore niż Orwell przedstawiał w 1984.
nick
4 lata temu
ale bzdura, sporo aut nie ma nawet poduszek powietrznych (np moje :-) ) - szukają pieniędzy urzędniczyny i tyle...
Katapulta
4 lata temu
Myślałam ,że ta nowością bedzie katapulta ;)
Zoja
4 lata temu
Super! Mam Subaru XV i już w 2013 miałam tę opcję! Czuje się bardziej bezpieczna!
ego
4 lata temu
A mówili że kumuna nas kontrolowała to jak się to teraz nazywa a cha dobro człowieka
bulbulator os...
4 lata temu
Wywaliłem na takie wynalazki.Z przyjemnością i za darmo zdezaktywuję tą funkcję moim komputerkiem z warsztatu wszystkim potrzebującym ha,ha,ha,ha........
Komisyja ojro...
4 lata temu
W kolejnym roku wprowadzimy pełne sprawdzanie gdzie jeździłeś, z kim, po co na co i dlaczego, podliczymy ile spaliłeś paliwka i czy tankowałeś na odpowiednich naszych stacjach, potem sprawdzimy czy nie przekroczyłeś prędkosci przy parkowaniu do swojego garażu albo czy nie przekroczyłęś predkosci o 0.5 km na godzinę na autostradzie albo gdzieś na polnej drodze. Kasiurka kasiurka ile bedziemy iec nowej kasiurki od głupków .
reg45
4 lata temu
A nie bedzie miała służba dostępu do konta bankowego ? dziwne przecież to by dało kasiury im że ho ho. Co bedzie kolejne? Długość ptaka?
bCNYEECP
saj
4 lata temu
Podłączymy VAG'a i zdezaktywujemy tą inwigilację ... :-)
zeke
4 lata temu
Marzę o samochodzie z początku lat 80-tych ale takim, którym nikt jeszcze nie jeździł. Żeby tak ktoś zaczął produkować Mercedesy, Porsche ale wierne modele z lat 70-tych i 80-tych, bez komputerów, czujników, gps'ów.
primpicjusz
4 lata temu
to przykre ,że inwigilują i chcą to robić nadal.. Ciekawe co jeszcze wymyślą.
jankes
4 lata temu
Lepiej instalujcie w nowych samochodach jamery uniemozliwiajace uzywanie telefonow komorkowych bo teraz najwiecej wypadkow jest z tego powodu.
nani
4 lata temu
A ja bym wprowadzila obowiazek wozenia lekarza ze soba a najlepiej aby erka za nami jezdzila .Kuzwa to juz beda wiedziec ze wlasnie nie leciales do warszawy tylko do wrocka do kochanki .Jak sie zona dowie to i erka nie pomoze ;-)
Ewa
4 lata temu
Za posiadanie TV już jest opłata "abonament" 200 zł rocznie a za posiadanie w aucie tego urządzenia opłata bedzie 2x większa, a wszystko po to by żyło nam się lepiej :)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić