Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Oblali ją naftą i podpalili. Bo zgłosiła, że została wykorzystana

77
Podziel się

Nusrat Jahan Rafi z Bangladeszu została zabita za to, że zawiadomiła policję, że dyrektor szkoły molestował ją seksualnie. 19-latka została oblana naftą i podpalona na dachu szkoły.

Nusrat Jahan Rafi
Nusrat Jahan Rafi (Archiwum prywatne)
bCYKcnvV

Dyrektor szkoły w małej miejscowości Feni wezwał nastolatkę do swojego gabinetu. Miało to miejsce 27 marca. Mężczyzna zaczął obmacywać studentkę, która po chwili zdołała uciec. Nie był to jednak koniec jej problemów – zaczęły się nawarstwiać, gdy poszła na policję.

Policjant bagatelizował, mówiąc, że to, co ją spotkało, to "nic wielkiego". Nastolatkę, która przyszła zgłosić przestępstwo, zaczął nagrywać swoim telefonem. Nagranie wyciekło do mediów społecznościowych. Słychać na nim, jak policjant mówi do wyraźnie roztrzęsionej 19-latki, by odsłoniła skrywaną w dłoniach twarz.

Nusrat wykazała się wielką odwagą. Ofiary wykorzystywania seksualnego w Bangladeszu zazwyczaj milczą ze strachu przed wstydem i przemocą - informuje BBC. 19-latka odważyła się jednak mówić, za co zapłaciła życiem.

bCYKcnvX

Zobacz też: W Polsce to nadal temat tabu. "Najtrudniejsze, gdy kobieta mówi, że jest gwałcona od 20 lat"

Szóstego kwietnia dziewczyna poszła do szkoły na egzaminy. Jedna z uczennic powiedziała jej wtedy, że ktoś bije jej koleżankę na dachu. Nusrat poszła zobaczyć, co się dzieje, i wpadła w zasadzkę. Na dachu czekały na nią cztery lub pięć osób w burkach. Dziewczyna została otoczona. Oprawcy żądali, by wycofała skargę przeciwko dyrektorowi.

Gdy odmówiła, oblali ją naftą i podpalili. Chcieli to upozorować na samobójstwo, ale planu nie zdołali zrealizować, bo ktoś przyszedł dziewczynie na ratunek i grupa uciekła. Nusrat zabrano do lokalnego szpitala. Jej ciało było poparzone w 80 proc. i lekarze nie mogli nic zrobić. Wysłali ją więc do lepszej placówki w Dhace, oddalonej o ok. 160 km stolicy Bangladeszu.

W karetce Nusrat nagrała swoje oświadczenie na telefonie brata. Zrobiła to, ponieważ bała się, że nie przeżyje. Powiedziała, że będzie "walczyć z tym przestępstwem do ostatniego tchu". Zidentyfikowała też część z napastników.

bCYKcnwd

Dziewczyna zmarła 10 kwietnia. Na jej pogrzeb przyszły tysiące ludzi. Policja aresztowała już 15 osób mającychw tym dyrektora i dwóch studentów, którzy zorganizowali demonstrację na rzecz jego uwolnienia. Premier Sheikh Hasina zapowiedziała, że wszyscy winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYKcnwy
KOMENTARZE
(77)
!!!!!!!!!!
rok temu
dlatego NIGDY szarańczy w Polsce
edek
rok temu
"Premier Sheikh Hasina zapowiedziała, że wszyscy winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności." Rozumiem, że za pomocą nafty?
tak
rok temu
spalic gnojow
bCYKcnwz
Wodnik
rok temu
Też należało by ich oblać naftą i pdpalicf
ja!
rok temu
Małpy są DUŻO mądrzejsze.
Najnowsze komentarze (77)
Nie rozumiem ...
rok temu
Straszne. Wprost nie można uwierzyć, że coś takiego miało miejsce.
berg
rok temu
szanujmy inne kultury, ale jako turyści - nie sąsiedzi
oburzony
rok temu
gdyby miała wykłady z lgbt to by wiedziała że to normalka.
polakos
rok temu
u nas też tak będzie, jeszcze troszkę.
dominika.cf
rok temu
Literówka w poście :) "mającychw tym dyrektora"
jan
rok temu
normalka w muzułmańskim kraju ,u nich to zawsze zgwałcona jest karana ,nigdy gwałcicel ,w islamie kobieta nic nieznaczy ,jest elementem wyposażenia ,którym można dysponować w pełnym zakresie ze sprzdażą włącznie
DARK
rok temu
Tak teraz Policja coś robi, a gdy dziewczyna poszła zgłosić sprawę to policjant kazał jej odsłonić twarz i jeszcze stwierdził że nic się nie stało i jeszcze ją nagrał. A gdy sprawa wściekła do mediów to nagle zainteresowali się tematem.
JURAND ze SPY...
rok temu
google :: :::::::::::::::: ::::::::::::::::: :::::: " gen . Pershing muzułmanie " - - - - joe monster - - - - - i wszystko w temacie isslamu / judaissmu :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: i zagrożenia jakim są ******"*****************
bCYKcnwr
czlowiek
rok temu
A DZIECI W POLSCEZ DOMOW DZIECKA,CHCA MIEC SWIETA Z LUDZMI,MOZE BY TAK POLACZYC DOMY STARCOW Z DOMAMI DZIECKA,radosc dla wszystkicvh nie wymierna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mag
rok temu
Dlaczego feministki nie walczą o prawa tych kobiet? Tylko uparcie twierdzą, że w Polsce kobiety są dyskryminowane i mają ograniczane prawa?
lolololololol...
rok temu
Kobieta w świecie islamu jest czymś pomiędzy domowym zwierzęciem, a niewolnikiem... Każdy kto nie podporządkowuje się terrorowi prawa szariatu jest bezlitośnie łamany, marginalizowany lub eliminowany z puli genetycznej. Winą zamordowanej było to, że mówiąc o swym gorzkim losie obnażała prawdziwe oblicze religii pokoju.
jokulala
rok temu
Chmiel Columbus (USA) - zawartość alf-kwasów 14,7%. Znana również pod nazwą Tomahawk i Zeus (CTZ). Wszystkie trzy odmiany mają zawartość alfa-kwasów pomiędzy 14.0-16.5% i wywodzą się od wspólnej matki - odmiany Nugget. Nazwy Zeus i Tomahawk zostały wymuszone przez jeden z największych koncernów chmielowych, który to zastrzegł wcześniej prawa do nazwy Columbus.
joda
rok temu
Tego bydła nie powinno nazywać się ludźmi bo na to nie zasługują. Oni stanowczo za wcześnie zeszli z drzewa.
biały bambo
rok temu
Dotarlki juz do ustki,codziennie mijam czekoladowych.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić