o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Obniżą dopuszczalną prędkość w nocy. Kierowcy! Szykujcie się na zmiany

61
Podziel się

Wygląda na to, że niedługo pożegnamy się z podniesioną do 60 km/h dozwoloną prędkością jazdy nocą w mieście. Resort infrastruktury pracuje nad zmianami.

Obniżą dopuszczalną prędkość w nocy. Kierowcy! Szykujcie się na zmiany
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)
bEShlgKZ

Plan przewiduje obniżenie dopuszczalnej w nocy prędkości do 50 km/h. Jak podaje rmf24.pl, powołując się na „Dziennik Gazetę Prawną”, zmiany dotyczyłyby także osób, które mogą poruszać się po ścieżkach rowerowych. Mogliby z nich korzystać już nie tylko rowerzyści, ale także wrotkarze, rolkowcy, deskorolkowcy czy jeżdżący na hulajnogach.

*Obecnie przepisy przewidują możliwość jazdy w nocy z większą prędkością niż za dnia. *Między 23:00, a 5:00 kierowcy mogą jechać w terenie zabudowanym 60 km/h, a biorąc pod uwagę tolerancję fotoradarów (10 km/h), przeważnie jest to co najmniej 70 km/h.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEShlgLb
bEShlgLC
KOMENTARZE
(61)
giseppe
5 lata temu
Tak, 60 to na rondzie, a poza 110 km/h.
gość
5 lata temu
w jaki sposób kierowca może lepiej widzieć w nocy niż w dzień ? co z tego, że w nocy jest mniejszy ruch, kiedy jest gorsza widoczność
sly
5 lata temu
W normalnym świecie w strefach gdzie są mieszkania,bloki,domy,nie strefach zamieszkania tylko w ich pobliżu w godzinach od 22 do 6 rano jest 30 km/h.Chodzi o hałas jaki robią samochody,czym wolniej jadą tym jest ciszej i nie zakłoca się ciszy nocnej
bEShlgLD
Gość 480
5 lata temu
Na ulicy Krasińskiego w Warszawie włodarze przeznaczyli jeden pas jezdni na ścieżkę rowerową. Pomijam fakt że teraz są korki, a jeżdżąc nią co dziennie nie widzę rowerzystów. Można było zrobić ścieżkę po między ulicami na szerokim pasie zieleni. Zastanawia mnie jednak kto będzie z tej ścieżki korzystał w zimę. Może pani Gronkiewicz zrobi na niej lodowisko. Zmienia się przepisy , a nikt nie zastanawia się z włodarzy jak zlikwidować utrudnienia powodujące korki. Gdzie jest zsynchronizowana, inteligentna sygnalizacja świetlna. Buduje się szerokie chodniki kosztem miejsc parkingowych z których mało kto korzysta (przykład targowisko Wolumen, czy chodnik pod mostem Gdańskim przy Wisłostradzie) Mam wrażenie że przedstawione przykłady służą chyba Straży Miejskiej, która może wlepiać mandaty.
andre44
5 lata temu
dzien bez zmian stracony!!!!tesknie za prl-u było spokojnie tydzien za tygodniem
m
5 lata temu
Osoby dokonujące zmiany jak również nowe ustawy powinny być znane z nazwiska i imiona żeby można było by ich ścigać włącznie do odbioru dyplomów studiów i nie tylko nie można bez karnie tworzyć głupotę. Tak jak np. zezwolili jeździć rowerzystą po ulicach a nie dali żadnego regulaminu jak oni mają wyglądać jak również ich rowery takie święte krowy na ulicach i nie tylko dużo by mówić. Rowerzyści jeżdżą w ciemnych ubraniach nie widać ich nie znają przepisów, motor rower musi mieć OC, badania techniczne itd a rowerzysta nie, jeżdżą rowerami górskimi po ulicach to chore. Kraków przoduje w tej głupocie. Buduje się w Krakowie czy remontuje się alejki wzdłuż ulic gdzie mało kto uczęszcza a tam znak zakaz rowerom ..chore.
Jarek
5 lata temu
Jak powiedział Pan Wałęsą odwiedzając żydów w USA. Zapraszam do polszy ,bo na biedzie i ciemnocie można najwięcej zarobić.
ola
5 lata temu
a moze do 10?
bremen
5 lata temu
tylko gnoić polaka to umiecie bardzo dobrze
Bfjdjdj
5 lata temu
Cale zycie jezdze w miescie 80km/h bo chyba tylko nauki jazdy jezdza 50 to nie wiem po co sie podniecaja zmianami, ktore nigdy nic nie zmienily.
to ja
5 lata temu
Jeszcze minie parę lat i na mocy prawa unijnego każdy samochód zostanie wyposażony w nadajnik gps, który poinformuje władze o naszych przekroczeniach prędkości, a te ściągną pieniądze na mandat z konta. Nie wprowadzą tego od razu, ale kiedyś tak będzie. Alternatywą będą autonomiczne samochody, które obecnie już są testowane. Nadchodzi koniec motoryzacji w obecnej postaci.
kierowca
5 lata temu
Zabrać świętym krowom z Wiejskiej immunitety i wprowadzić 40 km /h
kutafon
5 lata temu
chciałem przeczytać komentarze innych do mojego komentarza... okazało się, ze mój komentarz zniknął zastanawiam się dlaczego, wiele osób wcisnęło plusa przecież a teraz nie ma po nim śladu... pozdrawiam
bEShlgLv
Pakerniana
5 lata temu
Ciekawe, że nikt się nie zastanawia ile energii elektrycznej pochłania ciągle działająca przez wiele lat sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach? Powstaje ich coraz więcej. Za to jak kot napłakał w w Polsce buduje się bezkolizyjnych wiaduktów czy tuneli, które nie generują korków i umożliwiają drożny ruch z większą prędkością bez ryzyka kolizji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić