Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla11.07.18 (16:52)

ONR na plażach w Rimini. Mieszkańcy ich nie zauważyli

"Rimini nie potrzebuje młodych osobników w ciemnych koszulach, odrzucamy ekstremizm i postawy rasistowskie" - skomentował patrole ONR i włoskich neofaszystow Jamil Sadegholvaad z zarządu miasta.
ONR / twitter.com

Dowiedzieli się o patrolach z mediów. Obecność członków ONR oraz włoskiego ruchu neofaszystowskiego Forza Nuova na plażach w Rimini odnotowały lokalne i krajowe gazety. Mieszkańcy miasta ich za to nie zauważyli - informuje RMF24 powołując się na PAP.

ONR przez kilka dni patrolował miasto. Z inicjatywą wystąpili prawie rok po brutalnej napaści na dwoje polskich turystów na plaży. Kobieta została zgwałcona, a jej partner ciężko pobity. Sprawcami byli imigranci z Konga, Maroka i Nigerii, dorosły i trzech nieletnich. Wszyscy odsiadują teraz karę więzienia, od 10 do 16 lat.

REKLAMA

Władze Rimini nie są zadowolone z patroli. Jamil Sadegholvaad, szef wydziału ds. bezpieczeństwa i praworządności przypomniał, że to siły porządkowe natychmiast aresztowały sprawców napaści, a włoski wymiar sprawiedliwości ich skazał.

Zobacz także: Pyton gigant pod Warszawą. "Boję się, wnuczków trzymam na podwórku"

Uczestnicy tych patroli mówili, że chcą zapewnić bezpieczeństwo. To wielka głupota. Przypominam, że bezpieczeństwo w Rimini gwarantują jego władze i siły porządkowe, w tym policja i karabinierzy - oświadczył członek zarządu miasta w rozmowie z PAP.

"Nie potrzebujemy młodych osobników w ciemnych koszulach." Pan Sadegholvaad podkreślił, że mieszkańcy miasta nawet nie zorientowali się, że patrole zostały zorganizowane, mimo że taka akcja jest wyraźnie podyktowana chęcią uzyskania rozgłosu. Zwrócił uwagę na to, że w Rimini z racji historii panują "silne uczucia antyfaszystowskie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij