Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Ostatnie słowa zmarłej zakonnicy do Katy Perry: "Proszę, przestań"

86
Podziel się:

Jeden z najdziwniejszych sporów sądowych w Kalifornii obrał dramatyczny kierunek po śmierci jednej z zakonnic procesujących się z piosenkarką Katy Perry.

Ostatnie słowa zmarłej zakonnicy do Katy Perry: "Proszę, przestań"
(Ethan Miller / Getty Images/Youtube.com)

Katolicka siostra zakonu Niepokalanego Serca Marii zmarła na sali sądowej. W ostatnich słowach przekazanych mediom błagała Perry, by ta zakończyła trwający już 3 rok spór. Catherine Rose Holzman miała 89 lat.

Wspólnie z siostrą Ritą Callanan walczyły w sądzie z piosenkarką nie chcąc, by dawny budynek ich zakonu w mieście Los Feliz trafił w ręce artystki. Uważały, że nie jest tego godna - donosi BBC.

Co istotne, zakonnice walczyły też w sądzie z własną archidiecezją. To władze kościelne zdecydowały o łączonej transakcji sprzedaży posiadłości-zakonu Katy Perry i zakupie innej willi w Kalifornii dla zakonnic emerytek. 14,5 mln dolarów, jakie zaoferowała Perry archidiecezji w 2015 roku, miało pokryć kupno domu spokojnej starości.

Umowa nie doszła do skutku, bo siostry Callan i Holzman odmówiły. Piosenkarka ponoć odwiedziła starsze panie i próbowała je do siebie zjednać. Prasa brukowa donosi, że miała im m.in. pokazać swój tatuaż z Jezusem i zaśpiewać kościelny hymn. Nie pomogło - dodaje serwis.

Siostry wbrew decyzji archidiecezji sprzedały piękny budynek wraz z działką w Los Feliz miejscowej projektantce i restauratorce. Kobieta przegrała w 2017 roku proces i sąd nakazał jej wypłacenie po 5 mln dolarów Katy Perry i archidiecezji. Co więcej, zakonnice nie otrzymały też poparcia Watykanu, który zatwierdza sprzedaż każdej nieruchomości wartej ponad 7,5 mln dolarów. Restauratorka odwołała się, ale postępowanie sądowe wstrzymano z powodu śmierci siostry Holzman.

Catherine Rose kilka godzin przed śmiercią w sądzie rozmawiała z lokalną stacją Fox11 LA. W swoim ostatnim wywiadzie błagała piosenkarkę: - Proszę, przestań. To co robisz nie przynosi nikomu nic dobrego, a tylko ranisz ludzi. Spór dotyczy budynku i ogrodów wybudowanych w 1927 r. dla biznesmena Earle'a C. Anthony. Zaprojektował go słynny amerykański architekt Bernard Maybeck, łącząc w jednym kompleksie elementy średniowieczne, gotyckie, hiszpańskie a nawet angielskie z epoki Tudorów.

Zobacz także: Zobacz także: Gotycki zamek pod Iławą ma nowego właściciela

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(86)
Haharis
2 lata temu
Kościół przejęty przez satanistów masakra
Haharis
2 lata temu
Przecież ta Kate Peery to kanibalka je ludzkie mieso zakonnica walczyła do końca
Moll
3 lata temu
Brawo Katy jesteś Boginią!
rtb
5 lata temu
siostry milosierdzia oceniaja ludzi po tatuazach
wilga
5 lata temu
zakonnice ktore nie byly wlascicielami obiektu ,sprzedaly obiekt[nie mialy prawa wlasnosci] ta baba to kupila to jak dzialke na ksiezycu Diecezja ma kupca ,Watykan popiera dzialania diecezji ,a dwie stare baby uparly sie ze one widza lepiej
Antoni
5 lata temu
Na pewno tam byl trotyl.
jan
5 lata temu
chciwość,zawiść,mściwość,za dużo schabu....zawał
jej guru przy...
5 lata temu
Katy Perry diablica,sprzedała swoją dusze diabłu.
www
5 lata temu
wyroki boskie nie z tego swiata sa
znużona
5 lata temu
Gdy byście znali Katty Parry wiedzielibyście ze należy do masonów... Zakonnica nie chciała aby dla niej święty budynek poświęcony Bogu trafił w łapy satanistki i to chyba normalne....
Dart
5 lata temu
Biedne zakonnice posiadaja posiadlosci za miliony napewno ciezką praca sie dorobily!!!
orzeszek
5 lata temu
ale głupie stare brzydkie babsko ! i po co ta walka ? kto jej dał prawo do decydowania komu sprzedać ? teraz ta hipoktytka już tylko gnije ! tyle ma z tej nienawiśći która ją zżarła
xxx
5 lata temu
Tylko właściciel może sprzedać posesję.
Rxd
5 lata temu
Ten fakt pokazuje czym jest katolicyzm! Kolejna sekta satanistyczna! I tyle w temacie, aż żal komentować zachowanie tych zakonnic!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić