o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Oto maszyna stworzona do doskonałej drzemki. Zobacz, co potrafi

3
Podziel się

Zamontowane wewnątrz łóżko wywołuje uczucie zerowej grawitacji, ruchomy moduł ogranicza dostęp światła, a kojąca muzyka przyspiesza zasypianie. To tylko niektóre funkcje, dzięki którym futurystyczne kapsuły wyrastają na Zachodzie jak grzyby po deszczu.

Oto maszyna stworzona do doskonałej drzemki. Zobacz, co potrafi
(Twitter, Zora Suleman)
bDYgWccB

Specjalna kapsuła do efektownej drzemki wyprodukowana przez amerykańską firmę MetroNaps robi furorę nie tylko w Stanach. O kapsułach zrobiło się znowu głośno dzięki studentom z brytyjskiego Uniwersytetu w Edynburgu. Domagali się oni od władz uczelni zakupu czterech nowych kapsuł, aby przeciwdziałać notorycznemu niewyspaniu. Brak snu jest plagą nie tylko wśród brytyjskich studentów.

Po długiej dyskusji z władzami szkockiej uczelni udało się zakupić cztery maszyny. Nie było łatwo, bo cena za sztukę wynosi ok. 10 tys. funtów, czyli w przeliczeniu ok. 53 tys. zł. Sprawa była jednak warta zachodu, bowiem z przygotowanej przez studencki think tank analizy wynikało, że możliwość skutecznej drzemki na terenie kampusu poprawi jakość nauki i samopoczucie studentów. Te argumenty przekonały aż 84 procent z nich do zagłosowania za kupnem futurystycznych kapsuł.

bDYgWccD

Mieliśmy bardzo poważne argumenty za kupnem kapsuł. Chroniczny niedobór snu jest jednym z najczęstszych powodów zaburzeń psychicznych - tłumaczyła przedstawicielka szkockich studentów Priyanka Radhakrishnan w rozmowie z telewizją Sky News.

Nie wszyscy na uniwersytecie są jednak zadowoleni z tego zakupu. Wśród zapytanych przez reporterów Sky News studentów pojawiły się głosy sprzeciwu. Niektórzy nazwali kapsuły "klaustrofobicznymi trumnami". Inni stwierdzili, że tak duży wydatek nie ma sensu, bo nie poprawi realnie sytuacji niewyspanych osób. Jako argument przedstawiają liczby. Na 28 tys. studentów kupiono jedynie cztery kapsuły. Ciężko będzie więc zadowolić wszystkich potrzebujących.

bDYgWccJ

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDYgWcde
KOMENTARZE
(3)
kasia
4 lata temu
Ja od dłuższego czasu miałam z tym poważny problem. Nie mogłam zasnąć a jak wstawałam to od razu byłam zmęczona. Okazało się, że dużo zależy od odżywiania. Znajoma poleciła mi odpowiednie, zdrowe i naturalnie:) smaczne posiłki (idealnaigura.com/gberes ) dzięki których teraz wyglądam lepiej świetnie się teraz czuje a co najważniejsze nie mam już problemu ze snem. Polecam
aga
4 lata temu
Czekam na polski model. Będzie taniej.
lia
4 lata temu
kolejny dowód na zidiocenie brytoli. Do wyra i spać a nie w tygodniu chlać i ćpać a później narzekać, że się nie wysypiają. Plagą wśród brytyjskich studentów jest lenistwo i zamiłowanie do wszelkich używek z czego alkohol jest tą najbardziej niewinną.
bDYgWcdf
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić