Oto najszybszy superbohater świata

0

Początek przygód Flasha, który musi zmierzyć się z przeciwnikami i samym sobą, jest dobry, ale pozostawia niedosyt.

Oto najszybszy superbohater świata
(Materiały prasowe)

„Cała naprzód” to pierwsza część nowych przygód Flasha, superbohatera, który jest nie tylko ultraszybki, ale dzięki wibrowaniu cząsteczkowemu może przenikać przez ściany oraz podróżować w czasie.

Otwierająca komiks historia o przyjacielu z dawnych lat, którego ściga armia morderczych klonów, ma duży potencjał, ale niestety nie został on wykorzystany. Brakuje w niej też napięcia i dramaturgii, ale samo zakończenie pozwala traktować ten wątek jako obiecującą rozgrzewkę.

Druga historia jest znacznie bardziej skomplikowana i rozgrywa się na kilku planach jednocześnie. Niektóre wątki, jak inteligentnych i wojowniczych goryli z innej planety, zostały tylko zasygnalizowane, ale wydaje się, że odegrają znaczącą rolę w kolejnych tomach.

*Flash musi pokonać Kapitana Chłoda *i uratować swoją dziewczynę, przed którą ukrywa superbohaterską tożsamość. Pojawiają się podróże w czasie i po innych wymiarach. Sam Flash ma mnóstwo zróżnicowanych problemów: od superbohaterskich (jak uratować świat), po osobiste (jak uratować dziewczynę). Ten rozmach robi wrażenie, ale jest też problemem, bo wprowadza chaos, a niektóre rozwiązania są bardziej bełkotliwe niż naukowe.

Nagromadzenie wątków i zabawy z czasem i wymiarami sprawiają, że fabuła gubi rytm i wytraca impet, choć bardzo dużo się dzieje. Mimo tego komiks jest interesujący, dużo dają mu też efektowne i estetyczne rysunki Francisa Manapula, dość europejskie jak na amerykańskie standardy komiksu superbohaterskiego.

„Cała naprzód” to pierwsza część odświeżonych w 2011 roku w ramach "The New 52" przygód Flasha. Amerykański wydawca zdecydował się zrestartować numery komiksów i biografie ich bohaterów. Dlatego też w komiksie Flash sam uczy się swoich supermocy, a czytelnik nawet nieobeznany z jego wcześniejszymi przygodami, może łatwo połapać się w fabule.

Autor: Łukasz Chmielewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić