REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski06.12.18 (09:49)

Patelnie z teflonem bardzo niezdrowe. Substancja odpowiada za zmniejszenie penisa

Nawet o 1,3 cm mniejsze przyrodzenia mieli mężczyźni z rejonu zakażonego związkiem PFC, pojawiającym się m.in. w produkcji teflonowych patelni - wynika z badania opublikowanego przez Uniwersytet w Padwie.
iStock.com

Naukowcy przebadali setki mężczyzn z regionu Padwy. Okolice tego włoskiego miasta uznawane są za jedne z bardziej skażonych związkami PFC w Europie. To odpady, które powstają m.in. w trakcie produkcji patelni z teflonową powłoką, które skaziły okoliczne rzeki.

Badanie nie pozostawiło wątpliwości. Po przebadaniu kilkuset mężczyzn z okolic Padwy i porównaniu ich z wynikami ogólnokrajowymi, włoscy naukowcy ogłosili następujące wnioski: Penisy osób z regionu skażonego PFC są średnio o 1,3 cm krótsze i mają widocznie mniejszy obwód od mężczyzn z pozostałych części kraju.

REKLAMA

Te związki mają bardzo poważny wpływ na męskie zdrowie. Nie chodzi tylko o rozmiar ich penisów, ale także fakt, iż nasienie jest dużo mniej ruchliwe, co przyczynia się do większego prawdopodobieństwa niepłodności - komentuje Andrea Di Nisio, który przewodził zespołowi badawczemu.

PFC, czyli perfluoroakryl znajduje się w wielu przedmiotach codziennego użytku. Ta groźna dla zdrowia substancja obecna jest m.in. w patelniach, ale również w niektórych opakowaniach, w których sprzedawana jest żywność, niektórych klejach, plastikowych naczyniach i farbach - informuje Metro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij