Jan Muller| 

Pień o średnicy 80 cm na torach. Uszkodził lokomotywę i wagon

26
Podziel się:

Nieodpowiedzialna wycinka doprowadziła groźnej sytuacji. Skończyło się na uszkodzeniu pociągu jadącego do Szczecina.

Pień o średnicy 80 cm na torach. Uszkodził lokomotywę i wagon
(KWP Lublin)

To niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w środę w Wilkołazie. Przejeżdżający tam skład pośpieszny z Przemyśla uderzył w leżący na torach pień. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale lokomotywa i pierwszy wagon zostały uszkodzone.

Kierownik grupy robotników usiłował ostrzec maszynistę o przeszkodzie, lecz było już za późno. Lokomotywa uderzyła w gruby pień pozostający jeszcze na torach. Odbite od maszyny drzewo uderzyło jeszcze w jeden z wagonów uszkadzając jego części. W pociągu łącznie z obsługą jechało 40 osób – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Pracownicy specjalistycznej firmy prowadzili wycinkę na zlecenie kolei. Po ścięciu jednego z drzew pozostawili na torach gałęzie i pień o średnicy ok. 80 cm. Jak informuje policja, właśnie zamierzali je sprzątnąć, gdy nadjechał pociąg.

Na miejscu zjawiła się grupa śledcza policji oraz przedstawiciele kolei odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Po naprawie pociąg z opóźnieniem odjechał w kierunku Lublina. Policjanci zbadali pracowników firmy wykonującej prace przy torowisku alkomatem. Wszyscy byli trzeźwi.

Zobacz także: Zobacz także: 18-letni bohater. Wskoczył na tory wyciągnąć 2-latka

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić