Pierwszy raz możesz zobaczyć, jak kurczak rośnie w jajku

6
Podziel się:

Licealiści podjęli się bardzo trudnego zadania. Chcieli stworzyć życie w laboratorium.

Pierwszy raz możesz zobaczyć, jak kurczak rośnie w jajku
(Youtube.com)

Uczniowie z Chiby w Japonii do eksperymentu użyli plastikowego kubka. Zawartość jajka - bez skorupki - włożyli do małego naczynia. Dodali roztwór chemiczny, który wspomaga wzrost. Wszystko szczelnie przykryli folią i włożyli do inkubatora. Oczywiście nagrali cały proces inkubacji, który trwa 21 dni.

*W trakcie filmu widzowie mogą zobaczyć, jak kurczak rośnie. * W ciągu trzech dni rozwija się serce, a piątego dnia embrion ma już kształt kurczaka.

Mimo że nikt wcześniej nie przeprowadził takiego badania, zdaniem naukowców teoretycznie jest to możliwe. Przez wiele lat badacze starali się znaleźć sposób, aby poznać wszystkie etapy rozwoju pisklęcia wewnątrz jaja. Metodę podziału komórek poza skorupką szczegółowo opisano w japońskim "Journal of Poultry Science".

Nie ma wystarczających dowodów, które potwierdzają, że eksperyment się powiódł, i że zwierzę przeżyło. Film kończy się w 21. dniu eksperymentu. Wyraźnie widać żywego kurczaczka leżącego w kubeczku, ala brakuje ujęcia momentu wyciągania go z inkubatora. Nie wiadomo zatem, czy to ten sam kurczak.

Autor: Sylwia Owca

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić