o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Piloci British Airways pomylili lotnisko. Różnica 1,2 tys. kilometrów

250
Podziel się

Pasażerowie samolotu British Airways mieli lecieć z Londynu do Düsseldorfu w Niemczech. Nie kryli zaskoczenia, gdy zamiast tego, w poniedziałek rano wylądowali w stolicy Szkocji, Edynburgu.

Piloci British Airways pomylili lotnisko. Różnica 1,2 tys. kilometrów
(iStock.com)
bEShwrSd

Pasażerowie zdali sobie sprawę z pomyłki, gdy samolot British Airways wylądował. Usłyszeli wtedy z głośników "Witamy w Edynburgu". Większość podróżnych uznała to za żart, ale na pokładzie zrobiło się zamieszanie. Niektórzy przestraszyli się, że wsiedli do złego samolotu. Gdy załoga dowiedziała się od pasażerów, że podróżowali w innym kierunku, poproszono o podniesienie rąk przez osoby, które miały lecieć do Düsseldorfu.

Ręce podnieśli wszyscy podróżni na pokładzie maszyny British Airways. Pilot powiedział, że nie ma pojęcia, jak do tego doszło. Przeprosił pasażerów i dodał, że nigdy wcześniej się to nie zdarzyło. Dopiero 2,5 godziny później samolot wyruszył do Düsseldorfu.

bEShwrSf

Kiedy zaczęliśmy schodzić do lądowania i zobaczyłam góry, pomyślałam, że nie tak powinien wyglądać krajobraz zachodnich Niemiec. Pomyślałam jednak, że zrobiliśmy jakiś mały objazd. Wtedy kolega, który siedział obok, powiedział mi, żebym sprawdziła Google Maps. Aplikacja pokazywała, że jesteśmy w pobliżu Carlisle - powiedziała CNN Zsófia Szabó, jedna z pasażerek lotu.

Większość pasażerów śpi lub pracuje podczas lotu, więc naprawdę nikt nie zauważył, że nie lecimy nad Kanałem. Zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy w Szkocji, gdy wylądowaliśmy - przyznał inny pasażer, Son Tran.

Okazało się, że za błąd odpowiadał nieprawidłowy plan lotu. Prawdopodobnie była to dokumentacja z poprzedniego dnia. Plan został złożony przez firmę WDL Aviation z Niemiec, która obsługiwała lot. Linie British Airways odmówiły podania liczby pasażerów, których dotyczył błąd.

Przeprosiliśmy klientów za tę przerwę w podróży i skontaktujemy się z nimi indywidualnie - przekazał rzecznik.

bEShwrSl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Zrzut na starcie. Nagranie z lotniska w Düsseldorfie
bEShwrSG
KOMENTARZE
(250)
Pil.737 FG
3 lata temu
NIE MOGŁO ALE SIĘ ZDARZYŁO !.....lINJA >B A< WYKONYWAŁA USŁUGĘ DLA INNEJ LINJI I MASZ= KLOPS !
ryb_a
3 lata temu
Bzdura na resorach! "Wszyscy byli zaskoczeni"?! Przy tak znacznej różnicy odległości, nawet laik się zorientuje, iż czas przelotu się nie zgadza. No chyba, że British Airways podstawiło samolot Concorde (lub TU 144), a pasażerowie wchodząc na pokład przez rękaw, tego nie zauważyli ...
tygrysPAusa
3 lata temu
"...wsiedli do złego samolotu..." ojej a to cóż za "zjawisko literackie" ? Hahahaha
bEShwrSH
ppp
3 lata temu
dwie godz nie zauważyli pomyłki? co tym pilotom dają za przekąski?
Kumaty
3 lata temu
No dobra napisze, pracownicy “british airways” odpowiadaja za popelnione przewinienie mianowicie, Fail duty of care, ale żeby ratować i chronić, jedna z tv narodowych w anglii wymyśla temat z niemiecka firma ktora to niby przedstawiła złe plany lotu, co oczywiście jest śmieszne i tragiczne zarazem, bo nie ma żadnych planow lotów. brytyjscy kontrolerzy lotów, brytyjscy piloci i brakuje tu jeszcze brytyjskiego nhs-u i mamy komplet. (może jeszcze brytyskie trybunały i sady)
S.
3 lata temu
"Niewielka" różnica, jedno miasto na "D", drugie na "E", czyli bardzo blisko.
Prażanin
3 lata temu
Ja też tak chcę, tylko zamiast do Sztokholmu poproszę na Malediwy
pop
3 lata temu
a w nagłówku kłamliwy pismak zwala winę na pilotów, chamstwo i tyle
dzięcioł
3 lata temu
Czasami mam wrażenie , że te nasze "aktorskie elity "mają więcej doznań niż zawodowe p...…...i .
.ba
3 lata temu
Takie ladowanie lepsze od dobrej komedii. Szkoda tylko straconego.. czasu .
pu
3 lata temu
5000 funtów na miesiąc banda nierobów nawet nie zauważyli że nie lecę na d kanałem lamansz
...
3 lata temu
Nie kryli zaskoczenia, gdy zamiast tego, w poniedziałek rano wylądowali w stolicy Szkocji, Edynburgu. - 'NIE KRYLI ZASKOCZENIA'' zapewne kazdy pasazer sie spodziewa takich pomylek ( sarkazm ) wiec nie rozumiem teraz tekstu - NIE KRYLI ZASKOCZENIA...
ZWOLNIĆ
3 lata temu
źle wpisali w komputer, albo właśnie był wpis poprzedni, to olali. Głąby totalne. Nie zauważyli kierunku lotu ??
bEShwrSz
Szymek
3 lata temu
I to jest dokładnie przykład na to jak autonomiczne staje się lotnictwo ,a pilot staje się mimowolnym pasażerem. Tutaj zawinili piloci,którzy podczas check listy nie sprawdzili poprawności wprowadzonych danych do komputera. Wypadki z udziałem 737 max też wskazują na brak wyszkolenia załóg ,a założenia producenta o bezpieczeństwie systemu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić