Pirat zabił dziewczynkę. Jednak sąd nie odbierze mu prawa jazdy

63

26-letni Kamil G., który śmiertelnie potrącił 14-latkę na warszawskiej Pradze, trafi na 2 miesiące do aresztu. Jednak nie straci prawa jazdy.

Pirat zabił dziewczynkę. Jednak sąd nie odbierze mu prawa jazdy
(Policja, Policja)

Sąd potraktował go jak zwykłego uczestnika ruchu. Nie otrzymał bowiem oficjalnej informacji o tym, że mężczyzna w styczniu tego roku stracił już prawo jazdy. Jak informuje RMF24., mężczyzna odzyskał je 2 tygodnie później, a w międzyczasie otrzymał grzywnę za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Ubolewamy, ale nie wiemy o wszystkich zatrzymaniach drogowych. Sąd nie wiedział, że to jest osoba tak bardzo nieprzestrzegająca przepisów - skomentowała Joanna Zaremba, rzeczniczka sądu Warszawa-Praga.

Mężczyzna ma już na koncie dwa wyroki. Na razie są one nieprawomocne, dlatego sąd nie mógł brać ich pod uwagę. Obie sprawy dotyczyły jazdy bez uprawnień i innych wykroczeń drogowych. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 14-latki grozi mu do 8 lat więzienia, jednak sąd może zaostrzyć karę, biorąc pod uwagę dużą prędkość, z jaką mężczyzna się poruszał.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić