aktualizacja 

PiS wykreśli Puszczę Białowieską z listy światowego dziedzictwa UNESCO? Są oskarżenia

122

Minister środowiska Jan Szyszko będzie wnioskował do UNESCO o wykreślenie większej części Puszczy Białowieskiej z listy przyrodniczego światowego dziedzictwa ludzkości - podaje nieoficjalnie radio TK FM.

PiS wykreśli Puszczę Białowieską z listy światowego dziedzictwa UNESCO? Są oskarżenia
(PAP, Rafał Guz)

Do Puszczy Białowieskiej przyjeżdżają eksperci Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody. Sprawdzą, czy decyzja Jana Szyszki o trzykrotnym zwiększeniu wycinki terenów puszczy nie wpłynie negatywnie na stan unikalnego w skali świata środowiska naturalnego.

Według TOK FM Szyszko będzie domagał się zmiany statusu puszczy. W planie ministerstwa środowiska miałoby być wykreślenie lasu z listy, a w zamian umieszczenie go na liście dziedzictwa kulturowego. Taki zabieg miałby zmniejszyć ograniczenia i ułatwić wycinkę drzew.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rzeczniczka prasowa ministerstwa, Monika Kondraszuk, nabrała wody w usta. W rozmowie z o2 nie potrafiła sprecyzować, o czym konkretnie minister Szyszko będzie rozmawiał w sobotę z międzynarodowymi ekspertami.

Agenda ministerstwa środowiska na jutrzejsze spotkanie z ekspertami jest jeszcze w trakcie przygotowania i nie mogę podać teraz żadnych konkretów - powiedziała Kondraszczuk w rozmowie z o2.pl.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić