Wróć na
Jan Muller
|

Po wpadce Amerykanów Rosjanie pokazali swoją "tarczę". Ma chronić Moskwę

54
Podziel się

Pocisk PRS-1M wystrzelono z pokrytego śniegiem poligonu Sary Szagan w Kazachstanie.

Po wpadce Amerykanów Rosjanie pokazali swoją "tarczę". Ma chronić Moskwę
(Youtube.com)
bCGgMOrp

Rosyjski MON pokazał nagranie wystrzelenia pocisku balistycznego krótkiego zasięgu. Takie rakiety rozmieszczone są na 5 pozycjach pomiędzy moskiewską obwodnicą (Mniejszą Obwodnicą Moskwy). Wspólnie z pociskami przechwytującymi dalekiego zasięgu tworzą "tarczę" chroniącą stolicę Rosji od blisko 70 lat.

PRS-1M zastąpić ma wycofywany z użytku i nie produkowane już pociski 53T6. Na wideo widać start rakiety przechwytującej, kłęby pary z silosa i śniegu zdmuchniętego przez silniki - opisuje wideo "Russia Today".

bCGgMOrr

Ministerstwo nie ujawniło bliższych szczegółów tego testu. Wspomniano jedynie, że nowa broń przechodzi ostatnie weryfikacje techniczne i wkrótce wejdzie do czynnej służby. Poprzedni analogiczny test odbył się w listopadzie ubiegłego roku.

Odświeżony model pocisku ma silniki zdolne rozpędzić go do 4 km/s, lżejsze elementy konstrukcji i poprawiony system namierzania celu. Rozmiar w stosunku do wycofywanych 53T6 nie zmienił się. Nowe rakiety startować będą z tych samych silosów wokół Moskwy.

Na początku lutego próbę swojego systemu obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore przeprowadzili Amerykanie. Zakończyła się fiaskiem. To był drugi nieudany (na 3 próby) test nowej rakiety mającej stanowić podstawę amerykańskiej tarczy w Polsce. Rakieta Standard Missile-3 IIa wystrzelona z instalacji a Hawajach nie trafiła w wystrzelony z okrętu pocisk.

bCGgMOrx

Zobacz także: Nowoczesna broń ukryta pod powierzchnią Alaski. Dosięgnie pocisk nieprzyjaciela nawet w kosmosie

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCGgMOrS
KOMENTARZE
(54)
33
2 lata temu
Powinniśmy mieć dobre stosunki z Rosją to jest najlepsza tarcza, a nie być pieskami amerykanów, którzy jak przyjdzie co do czego mogą się obrócić o 180 stopni jak w sprawie zydów. Jeśli już to tarczę powinniśmy mieć własnego pomysłu, bo Polak potrafi.
j23
2 lata temu
Rosja musi się bronić przed bandytami z USA i NATO
konrad
2 lata temu
czy nie lepiej miec sasiada za miedza niz o 6 tys km od nas?
bCGgMOrT
nbmbnm
2 lata temu
Szczekajmy na sasiada. Silniejszego przeciez. W imie tej samej durnej propagandy, co nam "pomogla" podczas 2 wojny. Smiac sie chce, czy my zawsze musimy byc przegrani? :D
Ealdon
2 lata temu
Pierwszy raz Rosjanie zestrzelili rakietę balistyczną w locie w marcu 1961 r.
Najnowsze komentarze (54)
USA- odwieczn...
2 lata temu
Filmik ,,polish holocaust'' pokazał nam , co naprawde mysla Amerykanie o Polsce.. Rosjanie jakos takich filmow nie kręcą..
operacja Sams...
2 lata temu
Przypominam, ze amerykanska bron nuklearna jest dalej wymierzona w polskie miasta nad Wisła , wszystkie gdzie sa mosty i przeprawy.. Podobnie wszystkie miasta nad Odra...
znzm
2 lata temu
mamam
ewa
2 lata temu
bullsht!
wania
2 lata temu
Ostatnio mieliśmy dobra tarczę Izrael ale ostatnio zrobił się dziurawy.
rumpel
2 lata temu
Nie pokazano czy ta ruska rakieta w coś trafiła. Pokazanie samego startu nie znaczy o skuteczności. Takie starty rakietek to robiliśmy na zajęciach w modelarni.
kys
2 lata temu
4km/s ??? to już niedługo rosjanie będą latać z prędkością światła
Jabberwacky
2 lata temu
Razem z pociskiem poszły polskie trolle na usługach Putina.
bCGgMOrL
Oburzony
2 lata temu
A durne amerykany sprzedaja ruskim elektronike i superkomputery...
555
2 lata temu
WP pisze: .................Odświeżony model pocisku ma silniki zdolne rozpędzić go do 4 km/s.............koniec cytatu. Nprawdę 4km/s? O ile się nie myle to godzina ma 3600s x 4km/s = wynika że ten pocisk leci z szybkością 14400km na godzinę. Co za bzdura.
CB
2 lata temu
I jedni i drudzy za dużo naoglądali się gwiezdnych wojen.
olijto
2 lata temu
jedzie pociag jedzie kola mu sie toca nie pzyjedzie dniem to pzyjedzie noca
Anka
2 lata temu
Udało się odpalić rakietę, to sukces rosyjskiego testu !
StopSmugiChem...
2 lata temu
Caly rzad jest pochodzenia zydoskiego i sluchaja tych braci zza oceanu. Zostalismy wepchnieci po bucior usa, wiec zydow. Trzeba przeprosic sie z ruskimi i wtedy nikt nam nie podskoczy. Nie byloby zadnego NWO i rzadu swiatowego i czipowania nas w przyszlosci. Polska powinna pozostac wolna od obcych wojsk na jej terenie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić