aktualizacja 

Po zamachach w Belgii służby w pogotowiu. "Polacy są bezpieczni"

17

Dwa zamachy terrorystyczne w Brukseli były powodem zwołania posiedzenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Po nim premier Beata Szydło wydała krótkie oświadczenie.

Po zamachach w Belgii służby w pogotowiu. "Polacy są bezpieczni"
(PAP/Radek Pietruszka)

*Podczas konferencji prasowej solidaryzowała się z rodzinami ofiar i przekazała kondolencje premierowi Belgii. *Powiedziała, że zadaniem głów państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Pojawił się też wątek bezpieczeństwa Polaków:

Mogę zapewnić polskich obywateli, że są bezpieczni. Wszystkie służby działają i są w pogotowiu. Będą wzmożone kontrole w miejscach komunikacji, na dworcach, na lotniskach. Nie ma podstaw, żeby wprowadzać podwyższony stopień bezpieczeństwa.

Jak podaje TVN24, na Lotnisku Chopina pojawiły się patrole z psami i funkcjonariusze przebrani za cywilów. Liczba patroli Straży Granicznej też została zwiększona.

Z punktu widzenia pasażerów odprawy i kontrole przebiegają tak jak każdego dnia. Samoloty lądują i startują normalnie. Odwołane są jednak popołudniowe loty i przyloty do - i z Brukseli. Na razie nie wiadomo, co z połączeniami wieczornymi. Informacji szukać należy na tablicach elektronicznych, umieszczonych w terminalach i na infoliniach przewoźników.

Premier Belgii nie mówi o liczbie ofiar. Na konferencji prasowej powiedział, że na razie jest na to za wcześnie. Zagraniczne media informują jednak o co najmniej kilkunastu ofiarach na lotnisku. Pojawiają się też sprzeczne doniesienia – niektóre agencje mówią o zabitych również w metrze, według innych nikt tam nie zginął.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić