o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Podkarpackie. Niezwykła broń Hitlera odnaleziona

228
Podziel się

W Niwiskach (woj. podkarpackie) odnaleziono niezwykłą rzecz z czasów II wojny światowej. To fragment rakiety V2 - nazywanej także wunderwaffe, czyli „cudowna broń”.

Podkarpackie. Niezwykła broń Hitlera odnaleziona
(Facebook.com, Relic Hunter)
bDmzBpmJ

Odkrycia dokonano w niedzielę 17 listopada. Lokalni pasjonaci historii z grupy Relic Hunter natknęli się spory fragment rakiety. Do wyciągania szczątków potrzebna była koparka. Prac nie ułatwiał także błotnisty, podmokły teren. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem.

Oszacowano, że rakietę wystrzelono a trakcie wojny, na terenie poligonowym „Blizna”. Pocisk prawdopodobnie był uszkodzony, w wyniku czego przełamał się i spadł we wsi Niwska. Druga część rakiety prawdopodobnie znajduje się na bagnach.

Rakieta została wystrzelona podczas II wojny światowej z poligonu doświadczalnego "Blizna". Prawdopodobnie spadła w Niwiskach i przełamała się na pół. Jedna część znajduje się na bardzo bagnistym, torfowym terenie -mówil dla Polsat News Jacek Dzik, szef grupy Relic Hunter.

bDmzBpmL

Zobacz także: Minęło już 78 lat. Niewiarygodne, że to wciąż się dzieje
(https://wideo.wp.pl/minelo-juz-78-lat-niewiarygodne-ze-to-wciaz-sie-dzieje-6446368223237761v)

Rakieta V2 znana również jako A4 to pierwszy taki pocisk balistyczny. Planowano użyć rakiet tego typu do ostatecznego rozprawienia się z aliantami. V2 była rzekomo sekretną bronią Hitlera.

Znalezisko jest na razie poddawane badaniom Jest sprawdzane czy faktycznie było używane tylko do testów, czy być może rakieta miała już trafić na front.

bDmzBpmR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDmzBpnm
KOMENTARZE
(228)
Aldo Raine
rok temu
W czasie okupacji grupa AK z Polesia i grupa AK Lubelska znalazła taką rakietę V2 poza Niemieckim poligonem i przesłała ją skutecznie do Londynu, Anglicy dowiedzieli się co tak naprawdę na nich spada i byli mocno zaskoczeni, chwała bohaterom!
Jezu, ale żen...
rok temu
Pani Aldono. Proponuję pisać nie o broni, a może o złamanych paznokciach i rozmywającym się makijażu. Może w tych sprawach pani będzie miała coś do napisania. Za broń proszę się nie brać
wew
rok temu
100k/h????? Nooo, to faktycznie balistyczna
bDmzBpnn
Mark19
rok temu
V2 to rakieta balistyczna, która w najwyższym punkcie opuszczała atmosferę. Przy 100 km/h doleciałaby do najbliższych krzaków.
JMjr
rok temu
"Była znana ponieważ przekroczyła prędkość 100 k/h." Turlam się ze śmiechu! Co za bzdura, co za nieuk. Czy redakcja nie może zatrudnić kogoś, kto skończył choćby gimnazjum.
Najnowsze komentarze (228)
Zbyszek
rok temu
V 2 wznosiła się na ok 100 km i spadała pożniej na ziemie z prędkością ok 5500 km/h
mike
rok temu
Pani Aldono. 100 km/h to dla rakiety żadna prędkość!!! Gdyby tak było, to rakietę mógłby zestrzelić nawet prosty żołnierz. O samolotach nie wspomnę. Prosta uczciwość dziennikarska nakazuje choć trochę znać się na temacie o którym się pisze. Proponuję, by Pani ograniczyła się do postów o malowaniu paznokci!
tomek
rok temu
Boże. Ty patrzysz i nie grzmisz? co to za bełkot?
NIKO
rok temu
100km/h? mini slalom gigant
jurek
rok temu
100km/h niesamowite!!!!!!
Mario
rok temu
Porażka, nie artykuł. Wszyscy wiedzą o rakiecie V2.. to nic niezwykłego.
Paweł
rok temu
Przekraczala 1000 km/h. Ale nie z tego byla znana. Brednie.
normalny
rok temu
Na piechotę bym ją dogonił :) ... i za ogon i o glebę :)
bDmzBpnf
mao znany
rok temu
100 km / h to ja rowerem z górki przekraczam a znany jestem mało
gnago
rok temu
Niezwykła to była w 1940 teraz to trywialna rakieta
13542
rok temu
100 km./godz. to z procy wystrzelony pocisk leci szybciej.
pawel
rok temu
e no to jedną rakietę dalekiego zasięgu już mamy ///
Ja
rok temu
100 to chyba na wstecznym
Rocco
rok temu
"Oszacowano, że rakietę wystrzelono w trakcie wojny" pani Aldono, to przełomowe odkrycie. Normalnie szacun za tego newsa, bo już podejrzewałem, że została wczoraj wystrzelona przez zielone ludziki. Podpowiem jeszcze tylko, że ponad 100km to był jej pułap, a nie prędkość. Po tym artykule książki trzeba by pisać na nowo. Proszę popisać coś o zupie pomidorowej, bo o historii i broni są braki na poziomie podstawowym
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić