Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Albert Kamiński
|

Podszywali się pod Biedronkę i Lidla. Zarobili miliony

22
Podziel się

Dwóch mężczyzn z Dolnego Śląska wymyśliło niezwykle skuteczne oszustwo. Udając przedstawicieli znanych dyskontów, zamawiali towary warte miliony. We Wrocławiu ruszył proces w tej sprawie.

Podszywali się pod Biedronkę i Lidla. Zarobili miliony
(flickr.com, Jakub Szostowicki/DennisM2)
bFdUmIYB

Przestępcy kontaktowali się z zagranicznymi firmami. Te, myśląc, że współpracują z prawdziwymi handlowcami, łatwo wpadały w pułapkę. Tak oszuści otrzymali np. 80 ton orzechów laskowych z Turcji. Jarosław J. ze Świebodzic oraz Daniel P. z Wałbrzycha za produkty oczywiście nigdy nie płacili.

Plan wydaje się prosty. Najpierw wysyłali maila, w którym zawarte było logo Biedronki lub Lidla oraz wszystkie niezbędne dane - informuje serwis rp.pl. Następnie składali propozycję współpracy. Firmy łapały się na oferowane przez mężczyzn atrakcyjne ceny oraz stosunkowo krótki, bo miesięczny, termin płatności. Po odebraniu towaru "przedstawiciele" znikali bez śladu.

Dzielili się obowiązkami. Jeden zajmował się odbiorem produktów, a także ich przechowywaniem i transportem. Drugi odpowiadał za poszukiwanie odbiorców na wyłudzony towar, a także za rekrutowanie kolejnych członków grupy.

bFdUmIYD

Zagraniczne firmy straciły miliony. Mężczyzn oskarża się o to, że "kontrahentów" narazili na straty w wysokości prawie 3,9 mln złotych, ponad 560 tys. euro i 408 tys. dolarów. Proceder trwał od kwietnia 2015 r. do maja 2016 r.

Mężczyźni chcą dobrowolnie poddać się karze. Na razie sąd zdecydował o przerwie w procesie do 21 kwietnia. W tym czasie oskarżeni będą mieli czas na negocjacje z prokuratorem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bFdUmIZe
KOMENTARZE
(22)
MISIA
5 lata temu
jak to i to wydarzyło się z rządów PIS ?
Marco
5 lata temu
Oszuści z Dolnego Śląska, a na zdjęciu Biedronka w Dąbrowie Białostockiej. Janusze informacji :-)
hedon
5 lata temu
No dobrze ale co z orzechami
bFdUmIZf
lunin
5 lata temu
"W tym czasie oskarżeni będą mieli czas na negocjacje z prokuratorem." To będą negocjacje o wysokość łapówki dla urzędników!
feliksss
5 lata temu
80 ton orzechow klaskowych? i co z nimi robic?
wow
5 lata temu
jak kraść to miliony !😀
trollo
5 lata temu
PO to najwięksi złodzieje...
john
5 lata temu
Hej PISOWCY napiszcie coś o SKOKACH to był przekręt jakie tam Amber Gold
Dziadek
5 lata temu
Za karę niech w miesiąc zjedzą wszystkie ukradzione orzechy.
sialala
5 lata temu
Słowo klucz zagraniczne
Gođ
5 lata temu
Jak to jest gdy ktoś okradnie obcą firmę w Polsce to bardzo źle natomiast jak obce firmy grabią Polaków i Polskę to nikt się nie burzy o odpowiedzialności nie mówię. Chyba miał rację Urban nazywając Polskę pomroczną? To nam zafundowali wybrańcy narodu
swojak
5 lata temu
Oszukali Turków - jest piąteczka!
XXXC
5 lata temu
Oczywiscie jak z Amber Gold po kasie nie ma śladu :) odsiedzą te 5 lat a potem milionerzy, domeknna malediwach, duzo kasy na maść na ból wiadomo czego i dostatek do końca życia i robienie interesów zdalnie :)
bFdUmIYX
Stacho
5 lata temu
Mam komunikat dla tych okradzionych turków: "Sikme".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić