Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Beata Kruk
|

Polacy jak roboty. Mamy czas tylko na pracę

19
Podziel się

Dane GUS porażają: co piąty Polak nie ma dla siebie wolnego czasu w dzień powszedni. Wśród nich są tacy (4 proc.), którym brakuje czasu nawet na wykonanie niezbędnych zajęć.

Polacy jak roboty. Mamy czas tylko na pracę
(flickr.com, worak)

Szczęśliwców, którzy wyrabiają się ze wszystkim jest 25 proc. Dużo wolnego ma znikoma liczba ankietowanych (1 proc.). Narzekają głównie ludzie między 25 a 44 rokiem życia. Ci, którzy znajdą chwilę dla siebie nie mają siły ani ochoty na jakąkolwiek aktywność.

Aż 80 procent badanych spędza czas wolny od pracy i nauki przed telewizorem, a ponad połowa stroni od aktywności fizycznych - informuje TVN24 BiS.

Odpoczywamy spacerując, albo słuchając muzyki. 60 proc. badanych przynajmniej raz w miesiącu spotyka się z rodziną lub znajomymi. Na sport, hobby albo wychodzenie do kawiarni, pubu lub klubu decyduje się nieco ponad 1/3.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(19)
Nowoczesny Da...
5 lata temu
a ja mam czas! Jestem po prostu młody inteligentny bogaty i mądry! I mam nawet czas na chodzenie na manify KODu, a nie tak jak durni wyborcy PiSu, tylko pracują i życie uwalają
Atri
5 lata temu
Pogoń za pieniądzem pozbawia ludzi normalności, a przecież do "grobu" tego nie zabiorą, że dzieci będą miały owszem tak, ale coś za coś wyrośnie pokolenie wykolejeńców pozbawionych człowieczeństwa !!!
Arecki
5 lata temu
Ho ho ho, Na zdjeciu butelka wody Evian - czy "przecietnego" polaka - typ 6 tys. brutto na nia stac ????
szegu
5 lata temu
Normalne - w końcu jesteśmy niewolnikami. Pracujemy na dobrobyt świata zachodu - tamtejszych banków, państw, koncernów. I nawet PiS nas z tego nie wyciągnie. Dopiero jakaś totalna katastrofa. Dopiero po niej odzyskamy wolność.
zcvbert
5 lata temu
tymczasem w niemczech juz niedługo 6 godzinny dzień pracy, a taki mają kryzys łomatko
Luis
5 lata temu
Co można powiedzieć jak tylko dodać słowa byłego na nasze szczęście prezydenta Bronisława Komorowskiego "Musi znaleźć inną pracę i wziąć kredyt"
wkurzona
5 lata temu
Definicja kapitalistycznego szczęścia. I jakoś od 89 roku nic się nie zmienia na lepsze. Obrzydliwe niewolnictwo :(
Otaku
5 lata temu
Przed głupie podatki i ZUS brakuje nam pieniędzy. A opłat jest coraz więcej bo rząd się zapada pod wpływem bilionowego długu :\
bremen
5 lata temu
może zaczniemy od tego ze ludzie którzy pracują na budowlance to norma pracy jest od 10 do 12 godzin
ddd
5 lata temu
Ja znajduję w ciągu dnia może 2 godziny dla siebie żeby się jakoś intelektulanie rozwijać. A na pytanie zrobiłbyś coś w pracy w weekend odpowiadam w weekend to ja mam czas dla rodziny i koniec z następnymi pytaniami tego typu było.
splinter67
5 lata temu
mam tak od 35 lat z pracy do pracy
ferdeksw wiek...
5 lata temu
no coz-plan zniewolenia ludzkosci powoli wprowadza sie w zycie.a zyski czerpac z tego beda tzw loze masonskie
szczęśliwa
5 lata temu
wyrzucić telewizor zaraz jakość czasu się poprawi i można dostrzec ile się go marnuje no chyba że lepiej ponarzekać to polska tradycja
mimi
5 lata temu
uważam, że każdy człowiek powinien pacować 4 dni w tygodniu, 5 dni to za dużo, bo nie można odpocząć w 2 dni i załatwić spraw i sprzątanie , gotowanie itd, a tak 3 dni wolne uważam uczciwie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić