REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros11.01.19 (07:02)

Polacy kontra postanowienia noworoczne. Wiemy, ilu z nas ciągle daje radę

Polacy coraz chętniej podejmują noworoczne postanowienia. W badaniu przeprowadzonym dla o2.pl na panelu Ariadna wyjawili, czy starczyło im zapału, by w nich wytrwać.
Łukasz Solski / East News

W 2019 roku wyzwanie rzuciła sobie ponad połowa z nas. 55 proc. ankietowanych przyznało, że podjęło poważne decyzje, najczęściej wiążące się ze zmianą codziennych nawyków (z najnowszych badań wynika, że zdecydowana większość postanowień dotyczy diety, oszczędności i zwiększenia liczby treningów).

Nieco częściej na ten krok decydowały się kobiety. Noworoczne postanowienia podjęło 56 proc. z nich. Wśród mężczyzn odsetek ten wynosi 53 proc. Co więcej, 73 proc. z nas wciąż trzyma się swojej decyzji.

REKLAMA
o2.pl

Naukowcy z Uniwersytetu Minnesoty nie mają jednak dobrych wieści. Jeśli wierzyć wynikom ich badań, odsetek Polaków, którzy zdążyli już złamać postanowienia, nie powinien być zaskoczeniem. Jak donosi "Daily Mail", statystycznie połowa z nas pożegna się z "nowym sobą" do końca stycznia. Do Walentynek takich osób będzie 80 proc.

Trudno sprawić, by mózg przez tak długi okres był skupiony na jednej rzeczy, zwłaszcza bez nowych celów, regularnych nagród i widomych oznak tego, że dieta, plan treningowy czy odwyk od technologii są warte naszego wysiłku - tłumaczy Dr Michael Merzenich, neuronaukowiec z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach 4 - 7 stycznia 2019 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1085 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kataklizm "w państwie X". Jackowski: Sytuacja będzie beznadziejna

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij