o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Muller
|

Policja będzie rozbierać nastolatki. Za biedni na dobre ciuchy

77
Podziel się

Policja w Rotterdamie konfiskować będzie nastolatkom drogie ubrania i akcesoria jeżeli uzna, że młodzież wygląda zbyt ubogo, by je legalnie posiadać.

Policja będzie rozbierać nastolatki. Za biedni na dobre ciuchy
(Luigi Innamorati/Sintesi /PAP/Photoshoot)
bDZtKoDF

Pilotażowy program ma objąć jedną z części miasta. Ma być wymierzony w młodych ubranych w "designerskie" ciuchy które raczej na pewno zdobyli nielegalnie. Jeżeli nie będą mogli udowodnić, kto za nie zapłacił, będą konfiskowane. Ma to być sygnał dla młodocianych przestępców, że nikt im nie pozwoli cieszyć się skradzionymi przedmiotami.

Często chodzi o ludzi na gościnnych występach, którym wydaje się, że są nietykalni. Będziemy ich rozbierać na ulicy. Regularnie odbieramy podejrzanym rolexy, ubrania rzadziej. To się zmieni, bo strój też jest symbolem statusu dla młodych. Niektórzy z nich noszą kurtki za 1800 euro. Nie pracują, nie zarabiają, więc jak mogą sobie na nie pozwolić? - pyta retorycznie szef policji Frank Paauw.

Celem policjantów będą przede wszystkim młodzi bezrobotni. Szczególnie ci, którzy mają już na koncie wykroczenia i niezapłacone mandaty. Nie robią tego, tłumacząc się brakiem środków, ale noszą drogie ubrania. To, zdaniem autorów pomysłu o konfiskacie, podważa sens zasady równości wobec prawa i wysyła zły sygnał do mieszkańców.

bDZtKoDH
Zobacz także: Zobacz także: Wandale zniszczyli rury na uczelni w Lublinie

Program rozpocznie się w zachodniej części Rotterdamu. Policjanci będą starali się wyłapywać i kontrolować młodych ludzi należących do konkretnego gangu. Podobną akcję w przeszłości wymierzono w "bezrobotnych" kryminalistów jeżdżących drogimi autami.

Rzeczniczka praw mieszkańca, Anne Mieke Zwaneveld, ma wątpliwości. - Wiemy, że nie chcą by wyglądało na to, że będą atakować określoną grupę etniczną, ale ryzyko tego jest olbrzymie - stwierdziła i dodała, że legalność konfiskaty ubrania na środku ulicy będzie dla policji niezwykle trudna do uzasadnienia.

bDZtKoDN

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDZtKoEi
KOMENTARZE
(77)
pytam tylko
3 lata temu
czy to też będzie obowiązywało nachodźców, czy tylko Białych ?
sd
3 lata temu
Nie oszukujmy się- chodzi o imigrantów, białych raczej nikt kontrolować nie będzie. Po prostu starają się obejść oskarżenia o rasizm.
Pytanie retor...
3 lata temu
A może by tak zapobiegać kradzieżom (2x więcej uzbrojonych patroli) niż okradać ludzi bez paragonów?!?
bDZtKoEj
ZS
3 lata temu
Ciekawe co będzie, jak ktoś przez tych #^&$%* zamarznie. Zatuszują ???
M@ro
3 lata temu
Nie łudźcie się, że będą zabierać coś imigrantom. Polityczna poprawność + strach. Podobnie jak nasza straż miejska: wezmą się za meneli, potencjalne galerianki i głównie Bogu ducha winnych, a chwilowo bezrobotnych Holendrów. A jak się rozochocą, to rozszerzą domniemanie winy na wszystkich poza "partyjnymi".
INFORMER
3 lata temu
SKANDAL naruszający podstawy ustroju republikańsko-demokratycznego i kapitalizmu. Oby NIGDY nie spróbowali tak zrobić w Polsce.
Bakuś
3 lata temu
Za dużo legalnego bakania w tych niderlandach!
Kora
3 lata temu
"Paaranojaa jest goooła!"
leon
3 lata temu
czyli jak u ruskich za stalina musiales udowodnic swa niewinnosc. A gdzie fundamentalne domniemanie niewinnosc. a wiem mnie w faszystlandji zatrzymywali do kontroli z przeszukaniem za to ze nie pasowalem do BMW740iL, gdy pokazywalem stosowne papiery konczylo sie na przepraszamy i milej jazdy. ale jak przesiadlem sie do cywilizowanego opla na niemieckich blachach mam spokoj. ale domniemania niewinnosci tez nie stosowali ino auta nie zabierali :)
Olo
3 lata temu
z tego wynika że ktoś musi pracować, by ktoś mógł mieć
anna
3 lata temu
u nas w Polsce też biedne emerytki kupowały "wypasione fury" swoim wnukom
zochunia
3 lata temu
W życiu równowaga musi być. Jeden pracuje aby drugi mogl mieć co zechce😀
mel
3 lata temu
W głowach im się już poprzewracało
bDZtKoEb
Coven
3 lata temu
To jest komunizm level expert
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić