Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Policja z Krakowa szuka św. Mikołaja. "Za nisko latał nad miastem"

30
Podziel się:

Na Rybitwach w Krakowie człowiek czekający na przejściu dla pieszych nagrał nisko lecącego św. Mikołaja. Teraz lotnika szuka tamtejsza policja.

Policja z Krakowa szuka św. Mikołaja. "Za nisko latał nad miastem"
(Youtube.com)

Paralotniarzem zajmie się też prokuratura i Urząd Lotnictwa Cywilnego. Czym narobił sobie problemów pomysłowy przebieraniec? Małopolska policja ma wątpliwości, czy jego lot nad miastem odbywał się na właściwej wysokości. Mundurowi sądzą, że złamane mogło być prawo lotnicze.

Na nagraniu wideo widać, że lot odbywa się na stosunkowo niskim pułapie. Przepisy prawa lotniczego mówią, że to powinno być powyżej 150 metrów. Ponadto Kraków leży w takim rejonie kontrolowanym lotniska Balice i obowiązują tu ograniczenia związane z lotami. Stąd nasze zainteresowanie tą sprawą. To zgłoszenie przekazaliśmy teraz do miejscowego komisariatu, który będzie analizował okoliczności. Sprawa będzie konsultowana z prokuraturą, z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, i dalsze kroki będą podejmowane po wstępnych ustaleniach - mówi rozgłośni ESKA Kraków mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Dziennikarzom udało się dotrzeć do autorów przelotu Świętego nad Krakowem. Tłumaczą, że pomysł skopiowali od kolegów z Rybnickiego Klubu Paralotniowego. Oni taki "numer" zrobili rok temu.

Latali z innymi reniferami niż nasze, ale chodzi o to, żeby robić coś innego, a nie kopiować to samo - mówi latający Mikołaj, czyli Robert Paluch, prezes Małopolskiego Klubu Paralotniowego.

Paluch tłumaczy, że wszystko odbyło się z poszanowaniem przepisów. Lot odbył się poza strefą kontrolowaną lotniska. Co więcej, na wideo uwieczniono moment tuż przed lądowaniem awaryjnym. Dlatego paralotniarz znajdował się tak nisko.

Zobacz także: Zobacz także: Świąteczne metro na torach

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(30)
No właśnie
5 lata temu
Dlatego ludzie nienawidzą policji
Hahaha
5 lata temu
No cóż, Krakowska policja chyba nie dostanie prezentowana święta. Nawet na rózgi trzeba zasłużyć.
Antua
5 lata temu
Przesada totalna. Przecież nic takiego nie zrobił, a sbecka policja od razu go na dozywocie wsadza! Won z PiSem!
Wies-niak
5 lata temu
Eeeh ,odrobinę mądrości i empatii z okazji świat życzę panom policmajstrom .Gdybyś był nas spacerze z twym dzieckiem i zobaczył byś radość w jego oczach na widok Mikołaja -zatrzymal bys go do kontroli czy od razu strzelał? I odwagi życzę by zamiast Mikołaja tropić prawdziwych przestepców ...Kilka lat temu policjant mógł się czuć dumny z munduru teraz to raczej wstyd ze się jest olicjantem .zero myślenia zero ludzkich odruchów .nic tylko dac paralizator i zatrzymywać kolumnę weselną Teraz to tam trafiają tylko bici i wykorzystywano przez kolegów i muszą odreagować i i bezdomnego zpałowac bo prawdziwego bandyty sie boja .Mimo wszystko życzę udanych świąt .i Mikołaj też do was przyleci tylko nie wiem czy dowodu na sanie nie zatrzymacie bo płoza jest za cięka .
eskalopka
5 lata temu
Hahaha! Tytul mnie rozwalil po prostu.:'D
TRUTH
5 lata temu
Abstrahując od faktu, że Jezus na pewno nie urodził się w grudniu, koncepcja prezentów wywodzi się od darów trzech mędrców dla Jezusa. Nie oczekujcie rzeczy materialnych, ponieważ Bóg dał wam znacznie więcej - dzięki Jego ofierze na krzyżu możecie mieć życie wieczne. To nie On ma wam rozdawać wygrane w totolotka - to Wy macie Mu oddać swoje serca.
TRUTH
5 lata temu
Przestańcie okłamywać własne dzieci - święty mikołaj to kłamstwo, mówcie Im o Prawdziwym Jezusie.
TRUTH
5 lata temu
Czczenie "bożego narodzenia", a dokładnie kult materii nie mającej nic wspólnego z Bogiem - choinka, pokarmy, napoje, tradycja, rodzina, czas wolny, dobry film, pośpię dłużej... i bożek obfitości w postaci świętego mikołaja. "Nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi, i nie podobają mi się wasze uroczystości świąteczne. (...) Niech raczej prawo tryska jak woda, a sprawiedliwość jak potok nie wysychający!" Księga Amosa 5
Haha
5 lata temu
Powinien przebrac sie za zebre z reklamy i wyrzucac czekoladki wedla.
mikuś
5 lata temu
Też mi święty
Jamkaznodziej
5 lata temu
Szukają Mikołaja, bo Płaszczak im nie daruje, że przegapili, a przecież mógł to być Sindbad na ten przykład. Nie ważne, na drzwiach od stodoły, dywanie czy rowerze ze spadochronem, ale przeleciał ministrowi koło nosa, a policyja zamiast czujnie miast i wsi pilnować, pilnuje i pacyfikuje protestujących, swoich braci, siostry, matki, dziadków....
big
5 lata temu
a jaki paragraf mu wymyśla
Prorok
5 lata temu
Podli prześladowcy będą się smażyć w piekle.
klaps425
5 lata temu
I mi biorą pieniądze z wypłaty żeby szukali takich. Leciał chop, zrobił komu krzywdę? Jak tak to proszę go obciążyć. Jak nie to proszę oddać mi pieniądze które służby zużyły. Kupie dzieciom prezenty na gwiazdkę a nie będę oddawał kasy na nierobów lub margines prawny!!!! Pozdro klaps 452
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić